Blog
Potrebuješ zmenu? Choď študovať do zahraničia

Potrebuješ zmenu? Choď študovať do zahraničia
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Nina
28.09.2017

Celé to prišlo veľmi spontánne. Potrebovala som zmenu. Niekedy nestačí iba prestavať nábytok alebo zmeniť účes. Chce to niečo viac, chce to výzvu. A toto bolo presne to, čo som hľadala.

Len jeden spontánny nápad

Keď som prvý raz oboznámila s mojimi plánmi mamu, ostala až prekvapivo pokojná. Dokonca to vyzeralo, že ma podporí. Až kým neprešli dva týždne a ona si uvedomila, ako vážne to tentokrát myslím. Neverila mi. Myslela si, že si robím srandu, alebo je to iba ďalší z mnohých mojich nápadov. No keď už šlo do tuhého, nebola zrazu tak veľmi za.

Vlastne aj ja som bola prekvapená, že ma túžba vypadnúť neprechádza - práve naopak, každým dňom som to chcela viac a viac. 

Vydupala som si svoje a presvedčila rodičov, aby so mnou šli do Interstudy. Všetko pod zámienkou informovať sa o ďalších možnostiach. Oni chceli, aby som počkala. Nech začnem školu tu a potom sa rozhodnem. No povedzme si pravdu, bol by to stratený čas. Len som im musela dokázať, že na to mám.

InterStudy - štúdium v zahraničíSídlo InterStudy v Bratislave

Ako veci nabrali rýchly spád

Keď naši videli, že to naozaj chcem, neostalo im iné, len ma podporiť. Veci odrazu dostali rýchly spád. Vybrať si krajinu, školu, odbor, a na základe toho im potom bolo treba zaslať prihlášku.  Ja som si len prelistovala katalóg a ukázala prstom. Skoro ako keby som si vyberala letnú dovolenku a nie štúdium v zahraničí. 

Komunikáciu so školou celú sprostredkovala Interstudy. Veľa vecí som teda ja riešiť nemusela, ale aj tak som sa nenudila. Vybrala som si dve školy v Holandsku a dve v Dánsku. Všade pýtali takmer rovnaké potvrdenia zo školy. Rozdiel bol v tom, že v Holandsku chceli životopis a v Dánsku motivačný list a test. Taktiež som sa musela zaregistrovať na ich stránkach a dostať do systému.  

Do kancelárie Interstudy som volala tak často, že už som mala ich číslo uložené medzi obľúbenými. Večne mi niečo nešlo, niečo chýbalo...  Našťastie, keďže som im dala aj moje heslá, skontrolovali aj to, čo som mala urobiť ja sama a nenechali ma to pokaziť.  Nemyslím, že by som sa do niečoho takého pustila sama. 

Bolo to rušné obdobie. Veľa vecí sa dialo a ja som sa v tom tak trochu stratila. Zobudila som sa deň pred deadlinom na jedinú slovenskú univerzitu v mojom zozname. Sľúbila som rodičom, že si dám ako poistku prihlášku aj tam. Ale ako tam tak stojím, hovorím si: Načo? Aj tak tu nechcem ostať. Tento záložný plán ma iba odradí. Zbytočne budem mať pocit, že si to môžem rozmyslieť. A to som nechcela. 

Prišli dni, keď som si povedala: „bože čo som to zas vymyslela… do čoho som sa to ja pustila?!“ Ale takto som vedela, že musím ísť ďalej a už nemôžem vycúvať. Je to len dobre, pretože by som si to neodpustila. Že nemám inú možnosť už samo o sebe bolo poistkou, že dokončím, čo som začala. Ešte väčšia výzva – keby bolo málo.

Štúdium v Dánsku alebo štúdium v Holandsku
Tak kam, do Dánska alebo do Holandska?

Keď bolo všetko poodosielané, prišiel na rad test. 

Nemôžem povedať, že bol ľahký. Nebol. Najväčší problém som však nemala s obsahom testu, ale so sústredením. Po určitom čase mi rozum vypovedal službu. Už sa mi nechcelo. V druhej časti, keď som počúvala nahrávky z listeningu, som namiesto dávania pozor len v hlave počítala klávesy pred sebou. Napriek tomu som to zvládla a ďalším krokom bol až pohovor. 

Priznám sa, že som bola premotivovaná a najskôr som sa tešila. Akonáhle som tam ale prišla, zľakla som sa. Dostala som väčšie okno ako z piatkovej noci a to ma značne rozhodilo.  

Napriek tomu, že pochádzam z Košíc, kde som aj komunikovala s Interstudy, do školy som chodila v Bratislave. Takže bratislavský pohovor mi padol vhod. 

Na moju veľkú radosť ma napokon prijali na všetky školy (buď som teda dobre skryla, aká som stratená, alebo boli všetci a zapadla som). Jedno po druhom mi prišli podmienečné prijatia. Ešte som si mohla aj vyberať.. Podmienkou už bola iba formalita... maturita.  A po nej nasledovali moje najkratšie najdlhšie prázdniny.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk