Blog
Život druháčky na Canterbury Christ Church University

Život druháčky na Canterbury Christ Church University
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Katka
04.03.2019

Ahoj! Chcela som napísať, že školský rok je už rozbehnutý, ale ja už mám skôr pocit, že o chvíľu končí. Čo je tak trochu aj pravda, od polovice mája ma nebude zaujímať už nič iné, len sťahovanie. Áno, ešte stále som v Canterbury na Christ Church University vo Veľkej Británii a baví ma to stále viac a viac. Namiesto dlhého rozpisovania však moje postrehy zhrniem do pár gifov. Môže byť?

1. Nie si škaredá, iba pribratá!

Stále si zvykám na to, že ľudia nie sú ani tuční, ani škaredí, a že sa to nepatrí ani pomyslieť si, nie to ešte povedať nahlas. A tak som moju kamarátku z Británie, ktorá znovu pribrala, utešovala, aká je pekná a ako jej to pristane. Nahnevala sa. Vraj mi povedala, že je „overweight“, ale nie škaredá. Už viem, že sú to dve rôzne veci. Koniec príbehu? Mala som kamarátku z Británie…

via GIPHY

 

2. Mám zlý deň. Nie depresiu.

Pokiaľ máš pocit, že odlúčenie od rodiny a zahraničnú školu nezvládneš, mám pre teba dobrú správu. Mentálne zdravie je tu na prvom mieste. Preto tu o ňom hovoria otvorene. Pokojne sa ti môže stať, že polovica tvojej triedy má pocit, že majú stavy úzkosti a ďalší depresie.  Mladí ľudia tu jednoducho sledujú svoje pocity viac a neberú žiadne symptómy na ľahkú váhu. Ak ti nevyšiel deň a máš zlú náladu, pokojne môžeš povedať, že nie si „sad“, ale depressed. Tu to chápu.

via GIPHY

 

3. Viac učenia neznamená lepšie výsledky

Moje články z minulého roka neobsahovali žiadne fotky z barov alebo párty, ale za to som mala knižnicu odfotenú z každého uhla. A vieš čo? Známky nestoja za to, aby človek zostával na izbe každý večer sám.

socializácia vs štúdium v zahraničí meme

4. Nikto ťa nepozná

Chceš vyskúšať niečo nové, čo si sa doteraz hanbil? Alebo máš spolužiakov, čo ti ubližujú a chceš začať nanovo? Vadí ti systém vyučovania alebo favorizovanie zo strany profesorov? Tak potom rozhodne neváhaj a vyskúšaj univeritné štúdium v zahraničí. Začneš od nuly a je len na tebe, v akom svetle sa ukážeš. Nevadí, že sa niekedy strápniš alebo ti všetko nevyjde podľa plánu. Kopu ľudí stretneš aj tak iba raz v živote, a tak sa nemusíš trápiť. Keď chceš slobodu, tak poď do zahraničia!

via GIPHY

 

5. Potrebuješ čas na svoj rozvoj?

3 predmety za semester, žiadne zápočty a rozumné deadline-y? Ak hľadáš vysokú školu, kde budeš mať čas spoznať lepšie sám seba alebo si popri štúdiu privyrobiť, tak ti rozhodne odporúčam vyskúšať školu v zahraničí. Aspoň ja osobne som na tejto spokojná. Či už sa rozhodneš stráviť čas pri Netflixe, v práci, knižnici alebo bare, je to na tebe. Pri dobrom time managemente môžeš mať dokonca z každého niečo!

via GIPHY

 

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk