Blog
Hotel alebo bungalov? Alebo ako na študentské ubytovanie v Anglicku

Hotel alebo bungalov? Alebo ako na študentské ubytovanie v Anglicku
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Tomáš
19.03.2019

Ahoj! Chystáš sa študovať v UK alebo nad tým rozmýšľaš? V tomto článku ti predstavím tvoje možnosti ubytovania v Anglicku.

Ak budeš študovať na Canterbury Christ Church University ako ja (a väčšina mladých v UK :)), na výber budeš mať dva typy ubytovaní. Môžeš si vybrať univerzitné ubytovanie alebo klasické privátne, ktoré prenajímajú majitelia v meste.

Nezabudnem na vetu, ktorú mi povedala pani z Interstudy ,,Tomáš, čo najrýchlejšie si vyberte ubytovanie v Canterbury, aby vám neušli najlacnejšie ponuky.” Reku, rýchlo pozriem. Otváram stránku CCCU, klikám na ubytovanie a ostal som v šoku.

via GIPHY

 

Pýtali odo mňa skoro 700 libier mesačne za izbu na intráku. Veď to je slovenský intrák na rok! Povedal som nie a začal som si hľadať ubytovanie na vlastnú päsť.

Za bezpečnosť si priplatíš

Drahšie študentské ubytovania sa oplatia vtedy, keď si to môžeš dovoliť. Máš izbu s vlastnou sprchou a s ostatnými študentmi sa musíš podeliť len o kuchyňu. Býva sa v bytoch, ktoré obsahujú od troch do šesť izieb, no vyzerá to ako v hoteli. Preto sú také drahé, lebo v tom máš pravidelnú hliadku kvôli bezpečnosti.

Univerzitné ubytovanie, Anglicko - CanterburyŠtudentské ubytovanie vyzerá super, ale bude ťa to aj niečo stáť

Lacnejšie študentské ubytovanie je stále drahšie a menšie než privát a deliť sa musíš už aj o kúpeľňu. Jednoducho, musíš zabudnúť, že komfortná zóna vôbec existuje. Jednoznačne ti odporúčam pozrieť sa na univerzitné ubytovanie. Sú tam aj lacnejšie ponuky.

via GIPHY

 

Ja osobne som si to lepšie ubytovanie aj mohol dovoliť, ale povedal som si, že nebudem platiť za micro izbu v hodnote prenájmu 4-izbového bytu v Bratislave. Rozhodol som sa pre izbu v dome a bývam s ďalšími štyrmi študentmi.

Privát, Canterbury

Izbu mám len pre seba.

Ak sa rozhodneš rovnako, odporúčam ti, aby ste si určili pravidlá hneď na začiatku otherwise tam budeš mať holubník. Na druhej strane, agentúra, ktorá dom majiteľa ponúka, mi nevedela pomôcť s menšími problémami so spolubývajúcimi. Ak by sa niečo vyskytlo na univerzitnom ubytovaní, vieš to hneď riešiť na recepcii v každej budove školy.

via GIPHY

 

Hľadáš spolubývajúcich? Pomôže ti agentúra a Facebook

Keď si chceš byť istý/-á, s kým budeš bývať, skús napísať do skupiny, ktorú Interstudy vytvorilo pre budúcich prvákov. Ak si hovoríš, že nechceš bývať so Slovákmi kvôli angličtine, tak si jednoznačne prečítaj môj predošlý článok.

Spolubývajúci, štúdium v Anglicku, Canterbury

Dobrí spolubývajúci sú základ. :)

Chýbajú ti nejaké informácie alebo sa ma chceš na niečo opýtať? Napíš do komentára pod článkom a pokúsim sa ti o tom napísať viac.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk