Blog
Prvý týždeň na univerzite v Anglicku – WELCOME WEEK

Prvý týždeň na univerzite v Anglicku – WELCOME WEEK
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Zuzka
23.10.2018

Ahoj z Anglicka! Môj prvý týždeň na University of Essex sa končí. Zaujíma ťa, ako som sa zabývala ja a ako taký týždeň vyzerá? Ak áno, neodchádzaj a čítaj ďalej.

Ubytovanie

Úplne nový začiatok, noví ľudia, nové prostredie, nové „ja“. Áno, ak uvažuješ nad vysokou školou v zahraničí, toto všetko čaká aj teba. V prvý deň som sa už nezobudila v mojej útulnej izbe doma, ale na byte s ďalšími pätnástimi ľuďmi. Jeden byt, dve bunky, 16 izieb a spoločná kuchyňa. Viem, znie to trochu chaoticky, ale ver mi, má to svoje výhody. Síce sa poznám so spolubývajúcimi len týždeň (z toho som prvé dni trávila väčšinu času vo svojej izbe), stávajú sa z nás kamaráti a dobrá partia. Keďže väčšina z nás sme z odlišných krajín, nájsť tému na rozprávanie nám problém nerobí ani zďaleka. Zvykáme si na seba a zjavne nám to ide, čomu sa veľmi teším!

Moja cesta do Anglicka

Campus

      Toto je pre mňa niečo úplne nové. Obrovský campus s nespočetne veľa možnosťami. Úprimne? Mám pocit že celý areál školy je pomaly väčší ako moja rodná dedina, hahaha :D Je tu 15 000 študentov, tak si to skús predstaviť. Internáty, obchody, reštaurácie, bary, športové haly a ihriská, fitness centrum, budovy vyhradené na výučbu, zdravotné centrum, banka, jazerá a parky či vlastné školské kino! Nájdeš tu všetko od výmyslu sveta. Čo je veľkou výhodou, pretože máš všetko po ruke. Takou menšou nevýhodou je možno to, že centrum mesta je cca 20 minút busom odtiaľto. No nevidím v tom veľký problém.

Campus university of Essex

Prvé dni

     Si „party“ človek? Ak áno, prvý týždeň si to tu zamiluješ. Welcome week alebo Freshers week je hlavne o začlenení sa do študentského života.

Dni sme strávili na uvítacích prednáškach, veľkej registrácii študentov, návštevy u lekára. Najviac sme sa však motali po obchodoch, keďže veci do kuchyne sme si museli zaobstarať my sami, a takisto aj potrebné veci do izby.
Večery boli a aj stále budú ako stvorené na hľadanie si svojej partie kamarátov. Čo večer, to party. No ak moc nemusíš tento „night life“, sú tu aj ďalšie možnosti ako sa nenudiť a začleniť sa.

V sobotu sme mali „freshers fair“, čo je predstavenie všetkých societies, čo sú na univerzite. Je ich tu niekoľko desiatok. Som si 100-percentne istá, že by si našiel/našla aj ty tú pravú čo ťa zaujíma. Od športov cez umenie, debatné krúžky, dobrovoľnícke či náboženské skupiny, tvorivé krúžky a podobne. Každá skupina je iná a snažia sa spájať ľudí s rovnakými záujmami. Ja konkrétne som si vybrala krúžok fotografie a premýšľam aj nad nejakým športom.

Freshers week, University of Essex
 
Prístup školy k nám, študentom

Som tu len týždeň a škola začína až na ten druhý, takže s týmto moc skúseností zatiaľ nemám. No čo sa mi páči, že po celom campuse chodia starší študenti s tričkami „ask for help“, takže keď sa stratím (čo sa mi tu, mimochodom stáva každý deň) mám sa koho spýtať o pomoc. Takisto aj čo sa nekonečných vybavovačiek, je tu centrum, kde ti pomôžu so všetkým, nech máš akýkoľvek problém. Prístup učiteľov počas hodín ti ešte neviem priblížiť ale ak ťa zaujíma ako to všetko bude pokračovať, určite napíšem aj o tom v ďalšom článku.

Štúdium v zahraničí, Anglicko, Essex

Zaujíma ťa, prečo som sa rozhodla študovať práve v Anglicku? Prečítaj si môj predchádzajúci článok.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk