Blog
Pobytom v Anglicku za mojím snom

Pobytom v Anglicku za mojím snom
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Zuzka
08.09.2018

Ahoj, volám sa Zuzana Oremusová, mám 19 rokov a mám za sebou už dva jazykové pobyty v zahraničí, (konkrétne v Anglicku). O necelý mesiac nastupujem na univerzitu v Colchestri (University of Essex). Ak uvažuješ o pobyte alebo štúdiu v zahraničí, no stále sa nevieš rozhodnúť či ísť alebo nie, tak si tu správne. Hneď na úvod ti odpoviem: Neváhaj a choď!

V tomto článku sa ti budem snažiť vysvetliť, prečo som sa pre zahraničie rozhodla ja a opakovane sa do Anglicka vraciam.

Dlho očakávaný Winchester

Asi ako väčšina mladých študentov, nejeden večer som strávila premýšľaním nad tým, či ísť študovať do zahraničia alebo zostať. Nikdy predtým som nebola sama bez rodiny mimo Slovenska. Mala som obavy, no pri pomyslení na to, aké super dva týždne ma môžu čakať, som si povedala: „Idem.“

Môj prvý jazykový pobyt som absolvovala vo Winchestri, neďaleko Londýna. Už po vystúpení z lietadla zo mňa opadol všetok strach a nervozita. Tešila som sa z nových ľudí, miest a hlavne z programu.

Vždy doobeda sme mali vyučovanie. Malo dve časti. Najskôr sme sa venovali gramatike a rozprávaniu a v druhej polovici sme vypracovávali projekty, ktoré sme pred triedou aj prezentovali. Poobedia sme trávili spoznávaním okolitých miest, športovými aktivitami či večernými „parties.“

Jazykovy pobyt, Winchester, Anglicko

Všetko to ubehlo veľmi rýchlo. Boli to síce len dva týždne, no vedela som, že tento pobyt nebol mojím posledným. Anglicko som si obľúbila a preto moja cesta pokračovala…

Hello Twickenham!

Prešiel ďalší rok a blížili sa prázdniny 2017. Túžila som zažiť rovnako skvelé leto ako rok predtým. Bola som si už istejšia a vedela som, že sa nie je čoho báť. Preto som si vybrala 10-týždňový pobyt v Twickenhame (cca 30 minút od Londýna).

Jazykovy pobyt blizko Londyna, Tower Bridge

Tu som sa po prvýkrát stretla aj s negatívnymi skúsenosťami, ktoré ma posunuli vpred. Jednou napríklad bolo to, keď som prišla na letisko, kde ma mal čakať šofér zo školy, no on tam nebol. Jediným riešením bolo zavolať na „emergency“ číslo a následne aj do InterStudy. Šoféra kontaktovali a vyzdvihol ma. Do školy som sa dostavila živá a zdravá. :D Týmto sa mi potvrdilo, že na ľudí v InterStudy sa dá spoľahnúť aj v takýchto, nie práve príjemných situáciách a pomôžu vám vždy, keď to potrebujete.

Počas pobytu som bývala v školskom internáte, kde som spoznala veľa nových kamarátov (z Brazílie, Rakúska, Nemecka, Švajčiarska, Kolumbie, Mexika, Talianska...). Doteraz spoločne na toto nezabudnuteľné leto spomíname.

Skusenosti z jazykoveho pobytu vo winchestri, Anglicko UK

Čo sa školy týka, lepšia byť nemohla. Učitelia boli skvelí. Každá hodina stála za to. Nemali sme žiadny plán, učili sme sa to, čo nás zaujímalo a v čom by sme sa chceli zdokonaliť. A tak sa aj stalo. Každým dňom sme sa zlepšovali. Program nám už nerobila škola, ale my sami. Poobedia sme trávili v Londýne, v parkoch, na internáte, cestovaním po okolí…

10 týždňov sa zdá byť dlhá doba, no keď máte okolo seba super ľudí, ubehne to ako voda. Ani neviem ako, a už som bola na ceste domov. Veru, odchod bol ťažký. Prišla som domov a čakal ma posledný, štvrtý ročník na strednej škole.

Jazykovy pobyt Winchester, UK, lucenie

Čas riešiť vysokú školu

Anglicko. To bolo jediné, čím som si bola istá – miestom, kde chcem študovať. Výber odboru bol pre mňa nekonečným príbehom. Po čase som sa rozhodla pre Medzinárodné vzťahy a moderné jazyky.

Bavia ma jazyky, zaujíma ma história a diplomacia. Síce nemám skoro žiadne skúsenosti z daného odboru, ale verím, že sa do toho dostanem a pôjde to. :) 30. september je už za rohom, čas sa kráti. A ja sa už sa neviem dočkať.

University of Essex

A prečo som sa rozhodla pre InterStudy?

Obidva pobyty i štúdium na vysokej škole som riešila cez túto agentúru. Z vlastných skúseností viem, že tam nájdeš príjemných ľudí, ktorí ti odporučia a pomôžu s výberom či už jazykového pobytu alebo univerzity. Môžeš sa na nich s čímkoľvek obrátiť a pomôžu ti. Ak by ťa niečo zaujímalo, napíš mi do komentára pod článok a ja ti rada odpoviem.☺

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk