Blog
Orientačný pobyt v Paríži
(Moje štúdium vo Francúzsku)

Orientačný pobyt v Paríži (Moje štúdium vo Francúzsku)
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Aneta
31.10.2018

Že som si vybrala správnu krajinu pre stredoškolské štúdium v zahraničí sa mi potvrdilo v tom momente, ako som z lietadla zazrela Víťazný oblúk. Vždy som si hovorila, že nie som ten klišé človek, ktorý by bol nejak extra ohúrený z mesta ako Paríž. Pekne som sa mýlila.

V minulom článku som opísala moje prvé pocity a dojmy z Francúzska. V tomto sa dozviete, ako prebiehal môj orientačný pobyt v Paríži - stretnutie študentov z rôznych krajín, ktorí prišli študovať na strednú školu do Francúzska.

1.deň – Nové priateľstvá

Viete, ako sa najlepšie s niekým spoznáte? Keď s ním strávite šesť hodín na letisku čakajúc na autobus. Vtedy totiž vystriedate všetky možné témy, len aby ste zabili nudu.

V ten deň som sa spoznala s polovicou ostatných zahraničných študentov, z toho s dvoma Slovenkami. Niežeby to nebola sranda pretekať sa na vozíkoch na batožinu, ale predsa len by som radšej sedela pri croissante v boulangerie pod Eiffelovou vežou.

nové priateľstvá počas strednej školy v zahraničí

Takže môj prvý deň v meste svetiel vyzeral asi takto. Našťastie ma po príchode do mojej hostiteľskej rodiny neďaleko Paríža čakala veľmi chutná večera.

2.deň – Stretnutie

Po výborných francúzskych raňajkách pozostávajúcich z briošiek a cereálií sme vyrazili do školy... 29. august a ja idem do školy. To poteší. Našťastie sme sa neučili. Mali sme síce test z francúzštiny, ale nebol na známky – potrebovali len otestovať našu úroveň.

Po teste prišla tá príjemnejšia časť - obed. Mali sme ho zarezervovaný v talianskej reštaurácii a podľa môjho názoru bol celkom dobrý. To vám však, pochopiteľne, nepovedia študentky z Talianska, haha.

Po obede sme hrali všelijaké hry zamerané na spoznávanie iných krajín. Stále čakám na to, že stretnem niekoho zo zahraničia, kto si nebude myslieť, že sme Rusi. Po dni v škole a krátkej zastávke v nákupnom centre sme sa vrátili späť do rodín.

stretnutia, štúdium, vo francúzsku

3.deň – Paríž

A je to tu. Konečne som sa po tom všetkom sľubovaní do Paríža naozaj dostala. Poviem vám tak: Paríž je priveľké mesto na to, aby ste stihli navštíviť jeho najväčšie dominanty za jeden deň. No my sme to nejako za pomoci ktovieakých neviditeľných síl dokázali.

Síce som videla Eiffelovku len z loďky, keď sme sa plavili na Seine, a bola som taká unavená, že ani Mona Lisa v Louvri ma nejako extra nenadchla, ale aj tak som sa do toho mesta zamilovala až po uši.

Možno to bolo tým zamračeným počasím, ktoré zbožňujem a Parížu sadlo ako riť na šerbeľ, alebo ľuďmi, s ktorými som tam bola, no to mesto je naozaj nádherné a určite sa tam ešte vrátim.

Eiffelova veža

4.deň – Marmande

Po menšom zhone ráno som si konečne sadla do vlaku, otvorila notebook a zapla Priateľov, aby som sa trochu uvoľnila, keďže som bola celkom v strese zo stretnutia s mojou hostiteľskou rodinou, u ktorej budem rok bývať. Keď som ich však po vystúpení z vlaku uvidela, strach zo mňa opadol. Keď som s nimi strávila pár hodín, uvedomila som si, že lepšiu rodinu som dostať ani nemohla.

Ako ste si mohli všimnúť, zo štvordňového orientačného pobytu v Paríži bol nakoniec dvojdňový orientačný pobyt, ktorý nebol v Paríži :)))). Nevadí, no. Aj napriek tomu som si dala moju vytúženú palacinku priamo na Champs-Élysées (odporúčam kombináciu citrón-cukor).


P.S. Ak máte nejaké otázky, neváhajte ich napísať do komentárov alebo aj mne osobne na Instagram, kde ma nájdete pod menom ´antkfsd´.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk