Blog
Jeden cudzí jazyk ti nestačí? Tak študuj v Kanade

Jeden cudzí jazyk ti nestačí? Tak študuj v Kanade
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Eva
26.10.2018

Ahojte, volám sa Eva, mám 17 rokov. Píšem vám z Kanady, od Slovenska ma delí 10 hodín letu - bolo to vyčerpávajúce, haha. Už som tu 4 týždne a môžem povedať, že to bol veľmi úspešný a skvelý mesiac.

Prečo som si vybrala štúdium v Kanade?

Hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodla pre strednú školu v Kanade, bolo bilingválne štúdium: Chcela som si zdokonaliť si angličtinu a pokračovať vo francúzštine (učím sa ju tretí rok). Spolu s rodičmi sme sa rozhodli pre Ottawu práve preto, že je bilingválna - napr. v Québecu by som mala ťažkosti, pretože obyvatelia hovoria iba po francúzsky.

Čo všetko som už stihla zažiť a ochutnať?

Hneď prvý týždeň som vyskúšala 2 tradičné jedlá: poutine (hranolky so syrom a gravy omáčkou) a beavertail (kysnuté cesto s príchuťou, akú si zvolíte. Majú rôzne druhy, moja prvá bola vanilka s oreo kúskami, je to veľmi sladké, ale chutné.)

Poutine, typické národné jedlo, Kanada

Čo sa týka zážitkov, moja hosťovská rodina ma vzala na Northern Lights, čo je tu každoročná letná tradícia trvajúca týždeň-dva. Na budovu parlamentu sa premieta história Kanady v sprievode rôznych svetiel a reflektorov: Má to pripomínať polárnu žiaru.

Prvý týždeň sme stihli aj bus tour po Ottawe, poukazovali nám mnohé pamiatky, povedali pár faktov z histórie či poradili (každý štvrtok po 17tej sú vstupy do múzeí a galérií zadarmo). Čo je super, pretože môžem spoznávať kultúru a históriu Ottawy a šetriť peniažky, haha.

Aká je moja “náhradná” rodina?

S hostiteľskou rodinou som veľmi spokojná až na fakt, že som žiadala o anglicko-francúzsku, avšak mám anglickú. Preto mi teraz aj Interstudy, aj pracovníci zo školy, pomáhajú nájsť spôsob, ako hovoriť vo francúzštine. Áno, jeden zo 4 predmetov čo som si vybrala je francúzština, ale nie je to dostatočne efektívne, a tak hľadáme možnosť konverzácie navyše.

V rodine sme 4: mamina, dievča z Kórey, dievča z Číny (ktoré tu je už štvrtý rok, chodí na uOttawa) a ja. Sú veľmi zlaté, vtipné a nápomocné. Strava super, podobné jedlá, aké varíme aj doma.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Merci mon amie slave❤️?? @emilia_gsk

Príspevok, ktorý zdieľa Eva♌️ (@thevapinter),

Prvý októbrový víkend sme mali Thanksgiving, bolo to pre mňa niečo nové a milé, večera bola tradičná plnená morka, zemiakové pyré, mrkva, hrach, brusnicová a gravy omáčka a samozrejme tekvicový pie. Okrem nás prišli aj dcéry host mum, ktoré sú tiež veľmi zlaté.

Priateľstvá sa nadväzujú ľahko

Našla som si mnoho skvelých kamarátov takmer z celého sveta. V sobotu sme sa vybrali do Národného parku Gatineau, bolo to očarujúce, celý park je zaplavený jesennými farbami. Dokonca som stretla Maďarov, čo ma potešilo, bolo fajn počuť maďarčinu a hovoriť ňou (áno, viem aj po maďarsky - fun fact).

Čo ma ešte v Kanade čaká?

Tento víkend máme výlet do Toronta a na Niagarské vodopády, veľmi sa teším, určite sa ozvem, aké to bolo. Môžete takisto sledovať môj profil na Instagrame, kde pridávam mnoho fotiek z prostredia Kanady.

Ak máte otázky, neváhajte sa ma spýtať. :)

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už viac ako 16 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme finančne najdostupnejšie služby na trhu, mnohé z nich sú pre Vás úplne bezplatné. Za jazykový kurz cez InterStudy nikdy nezaplatíte viac, ako keby ste si všetko vybavovali sami, ba často aj ušetríte. Prihlášky na vysokoškolské štúdium vybavujeme úplne bezplatne, alebo za symbolický poplatok.
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk