Blog
Keď dieťa popri štúdiu zažije svet na vlastnej koži

Keď dieťa popri štúdiu zažije svet na vlastnej koži
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
InterStudy
28.08.2018

Jadrový fyzik, odborníčka na medzinárodné vzťahy, mediálny analytik. Jednoducho vzdelaný človek s veľkou dávkou kreativity a kritického myslenia, ktorý sa nikde vo svete nestratí. Aj vy si takto predstavujete kariérny profil svojho potomka? Premýšľajte spolu s ním a doprajte mu jedinečnú skúsenosť, ktorú by na Slovensku zažil len ťažko.

Máte doma teenagera, ktorý sa rád učí a na vlastnú päsť pátra po tom, čo ho zaujíma? Vyhľadáva nové výzvy a dobrodružstvá, alebo by mu naopak pomohlo, keby sa trochu otvoril svetu?

Každý človek je iná osobnosť, máme rôzne danosti a predpoklady. Ale to, čo nás všetkých bez rozdielu najviac formuje, je stretnutie s inakosťou, odlišnou kultúrou, novým uhlom pohľadu. V mladom veku má človek výnimočnú schopnosť absorbovať mnoho rôznorodých podnetov: ideálny čas na to zistiť kým je, a čo ho najviac zaujíma.

Tradičný systém verzus nová optika

Tuzemské školstvo stavia na tradičnom modeli unifikovaného vzdelávania: jednotné učebné osnovy, ktorých sa všetky školy musia aspoň rámcovo pridržiavať. To znamená predovšetkým absorbovať obrovské množstvo vzorcov a poučiek a uchovať ich v sebe čo najpresnejšie a čo najdlhšie. Súčasný svet je však založený skôr na selekcii – mladá generácia informácie aktívne vyhľadáva, prepojuje ich, zisťuje, čo ju baví a svoje jedinečné hľadisko zdieľa s ostatnými. Mladým nechýba odvaha robiť veci inak, než je bežné, vymýšľať a uskutočňovať svoje vlastné projekty.


Prečo s tým nezačať už na strednej škole? Štúdium v zahraničí je pre mladého človeka veľkým prínosom. Zdokonalí sa v cudzom jazyku, konfrontuje sa s inou mentalitou a spôsobom života, získa mnoho skúseností. Odlišný systém výučby ho naučí rozhodovať sa sám za seba a niesť zodpovednosť. Aktívne formovať svoj život a plniť si svoje sny.

Štúdium v zahraničí je obrovská príležitosť
Študentovi sa v zahraničí otvárajú obrovské možnosti počas, ale aj po skončení štúdia

Ako sa študuje za oceánom

Spojené štáty sú vysnenou krajinou, kde sa každý môže vďaka talentu a usilovnosti dostať na vrchol. Že to nie je len mýtus, ukazuje tamojší vzdelávací systém – žiaci si popri niekoľkých povinných predmetoch vyberajú ďalšie podľa svojich schopností a preferencií. Namiesto pasívneho prijímania o témach živo diskutujú. Poháňa ich zdravá rivalita a zároveň sa učia pracovať v tíme. Viac než memorovanie rozhoduje schopnosť argumentovať, zaujať a presvedčiť.

Po škole sa stretávajú v rôznych záujmových kluboch – mimoriadnu tradíciu má v USA šport, obľúbené sú aj umelecké, počítačové či debatné krúžky. Pobyt v starostlivo vybranej hostiteľskej rodine im umožní nielen spoznať reálny život v Amerike, ale vštiepi im aj hodnoty ako tolerancia odlišnosti, zodpovednosť sám za seba a priebojnosť v silno konkurenčnom prostredí.

Poďte do toho s nami

V Interstudy máme so študijnými pobytmi viac než 20 rokov skúseností. Okrem USA organizujeme stredoškolské štúdium aj v Kanade, na Novom Zélande, vo Veľkej Británii, v Nemecku, Francúzsku a v ďalších európskych štátoch.    

Práve je ideálny čas prihlásiť sa na špeciálny polročný program, ktorý štartuje v januári. Stačí si vybrať lokalitu, nezáväzne vyplniť predbežnú online prihlášku a obratom vám zašleme podrobné informácie o pobyte. Kvalitné vzdelanie je to najlepšie, čo môžete svojim deťom poskytnúť. Pomôžte im rozhliadnuť sa, rozpoznať ich talent a porozumieť svetu. Ostatné už hravo zvládnu sami.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk