Blog
Jarné prázdniny v USA

Jarné prázdniny v USA
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Dominika
16.04.2019

Čaute, znova sa ozývam z môjho pobytu v USA. Pre tých, čo nevedia, študujem v malom mestečku v štáte Louisiana. Ak ťa zaujíma, ako vyzerá stredná škola v USA, prečítaj si aj môj predošlý článok.

Tentokrát vám porozprávam moje zážitky z mojej dovolenky na Floride.

Moja rodina sa rozhodla, že na jarné prázdniny pôjdeme na Floridu do Disney Worldu a Universal Studios. Nesťažovala som sa. :)

Autom sme cestovali dva dni. Prvú noc sme prespali v Alabame. Keď sme konečne dorazili na Floridu, ubytovali sme sa v krásnom hoteli kúsok od Orlanda. Tam sme strávili celé poobedie v bazéne s mojimi sestrami a rodičmi. Zažili sme krásny západ slnka a potom sme všetci spolu išli na večeru.

Prázdiny na Floride, stredná škola v USA

Na ďalší deň sme navštívili Disney World. Pre mňa (milovníka Disney) to bolo úžasné. Cítila som sa ako v jednej veľkej rozprávke. :) Boli sme pozrieť aj na ohňostroje, ktoré boli súčasťou krásnej šou, alebo sme sa previezli na húsenkovej dráhe. Bol to úžasný deň. V Disney som bola prvýkrát a bolo to nezabudnuteľné.

Na ďalší deň sme išli do Universal Studios. Jeden z najlepších dní môjho života! Bolo to neuveriteľné! Toľko kolotočov a atrakcií, nevedela som sa vynadívať.

Moja najobľúbenejšia časť bol Rokfort z Harryho Pottera. Vyzeralo to ako zo skutočného filmu, až na to, že k tomu celému boli kolotoče. Moje dve najobľúbenejšie veci spojené do jedného. :) Ešte stále mi behajú zimomriavky po chrbte, keď na to pomyslím. Tento, Island of Adventure, sa mi zo všetkých parkov páčil najviac.

Harry Potter, Universal

Ak si fanúšik/fanúšička Marvel filmov alebo Harryho Pottera, rozhodne odporúčam navštíviť.

Tretí deň sme išli do Hollywood Studios. Ďalší neuveriteľný deň plný kolotočov a 3D jázd. Najviac sa mi, samozrejme, opäť páčila časť s Harrym Potterom. :) Mali celú Šikmú uličku so všetkými obchodíkmi. Stále som rozčarovaná z toho, akú úžasnú prácu spravili.

Všetko vyzeralo ako z filmov - či už to bol Harry Potter alebo ostatné časti parku. Dokonca tam boli aj The Simpsons s malým bufetom úplne ako zo seriálu.

Počas dňa sme narazili aj na rôzne filmové postavičky, ktoré sa nachádzali v rôznych častiach parku. Priviedlo ma to späť do detských čias.

Vylet do Universal Studios pocas studia v USA

Na ďalší deň sme sa vracali späť domov, čakala nás dlhá cesta. Stálo to však za to. Jarné prázdniny, na ktoré tak skoro nezabudnem. :)

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk