Blog
Ako stredná škola v zahraničí ovplyvní vaše dieťa?

Ako stredná škola v zahraničí ovplyvní vaše dieťa?
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
InterStudy
10.04.2019

Rozhodujete sa, či je dobrý nápad pustiť svoje dieťa na štúdium do zahraničia už počas strednej školy? Naša vyše dvadsaťročná skúsenosť a portfólio spokojných rodín hovoria jasne: áno.

Či už rozmýšľate nad tínedžermi vysnívanou Amerikou, ako kedysi Henrieta: „Krajina je úžasná, ľudia sú priateľskí, ochotní a veľa vecí je tu ako vo filmoch,“ alebo zvažujete napríklad malebné Nórsko, s ktorým má už skúsenosti Romana: „Neuveriteľne krásne vzťahy sa tu budujú. Tykáme každému jednému učiteľovi a voláme ich krstným menom“; nasledujúcich 5 výhod vaše dieťa počas pobytu určite nadobudne:

1. Naučí sa cudzí jazyk (a nielen na papieri)

Študijný pobyt v zahraničí je ideálnou príležitosťou pre vaše dieťa, aby sa zlepšilo v cudzom jazyku, alebo sa naučilo úplne nový, hoci aj od základov.

Štúdium na strednej škole, kde vyučovacím jazykom nie je slovenčina, prináša neporovnateľné výhody. Zahraniční študenti musia v cudzom jazyku na škole neustále hovoriť aj písať, a to nielen v škole, ale predovšetkým vo voľnom čase, s náhradnou rodinou či novými kamarátmi.

2. Bezpečne spozná novú krajinu a inú kultúru

Filip: „Švédsko je krásna krajina s nádhernou prírodou. Páčia sa mi dediny aj mestá, no najmä ľudia sú tu veľmi milí. Je to iné ako na Slovensku, proste pecka.“ Vaše dieťa bude mať počas celého pobytu nepretržitú oporu v učiteľoch, hostiteľskej rodine či iných odborníkoch, aby si mohlo naplno užiť svoje štúdium bezpečne, bez akýchkoľvek problémov a komplikácií.

Spoznaj novu krajinu pocas strednej skoly v zahranici, kanada ottawaEva vycestovala do Kanady a zdokonaľuje sa v angličtine aj vo francúzštine

3. Jej/jeho prihláška na vysokú školu vynikne

Nie je nikdy priskoro začať rozmýšľať nad budúcnosťou vašej dcéry či vášho syna. Štúdium v zahraničí je presne to, čo vie odlíšiť prihlášku vášho dieťaťa od ostatných žiakov. Je to cenná skúsenosť nielen na osobnej, ale aj profesionálnej rovine, z ktorej bude celoživotne profitovať.

Výhody môžu priniesť aj kontakty, ktoré získa v zahraničí. Študenti sa často pri snahe získať lukratívne stáže či zamestnania obracajú na svojich učiteľov a mentorov pre odporúčací list. Pre zahraničných učiteľov je toto už bežná prax a vedia svojim žiakom zaručene pomôcť.

4. Osobnostný rast

Popri štúdiu v zahraničí sa o mládež stará tím profesionálov, ktorý dozerá na ich bezpečnosť, plnenie povinností a celkovú spokojnosť. Robia to však tak, aby boli čo najviac v úzadí a aby žiaci mali pocit samostatnosti a sebestačnosti.

Tínedžeri sa pritom cítia slobodne a naučia sa byť zodpovední sami za seba. Dostanú šancu vyskúšať život v inej rodine a čakajú na nich aj zážitky, ktoré by za iných okolností možno nevyhľadávali. Aneta si tak vo Francúzsku objavila vášeň pre šport: „V škole som chodila na horolezectvo a volejbal. S hostiteľskou rodinou sme každý piatok večer chodili na bojové umenie jiu-jitsu.“

Stredná škola vo francúzskuAneta študuje vo Francúzsku tento rok. Pred oficiálnym začiatkom školského roka absolvovali študenti orientačný pobyt v Paríži

5. Získa sebavedomie

Začiatky v úplne novom prostredí sú ťažké pre každého. Noví učitelia, noví kamaráti, iný jazyk, iné zvyky a spôsoby – toto všetko však prináša skoro každá zmena v živote. Vaše dieťa má šancu naučiť sa zvládať tieto situácie už teraz. S pocitom úspechu získa aj sebavedomie, ktoré podporíte aj vy vašou dôverou, lebo ich na vysnívané štúdium pustíte.

Kde však začať?

V InterStudy už vyše dvadsať rokov pestujeme dobré vzťahy so svojimi partnerskými školami nielen v Európe, ale aj v Kanade, USA či na Novom Zélande, aby sme svojim zákazníkom mohli ponúknuť čo najhlbšiu expertízu a najprofesionálnejšiu podporu v tejto oblasti.

Stredna skola v zahranici moze znamenat aj Novy ZelandŠtúdium je jedinečná príležitosť dostať sa do krajín vo všetkých kútoch sveta. Emma s nami vycestovala na Nový Zéland

Ak si nie ste istí správnou voľbou krajiny či typu školy, veľmi radi vám poradíme a budeme pri vás stáť počas celého procesu od vyplnení prihlášky až po návrat vašej ratolesti naspäť domov. Vašu dôveru oplatíme kompletnou starostlivosťou o potreby celej vašej rodiny, aby sa štúdium v zahraničí počas strednej školy stalo jedným z najdôležitejších a najpamätnejších udalostí v živote vášho dieťaťa.

Viac informácií o našej ponuke študijných pobytov nájdete na našej internetovej stránke www.interstudy.sk.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk