Blog
Polrok na zahraničnej strednej? A prečo nie?

Polrok na zahraničnej strednej? A prečo nie?
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
InterStudy
31.05.2019

Nie každému sa chce opustiť blízkych na celý školský rok. Udeje sa toho veľa, čo by sa počas pobytu v zahraničí dalo zmeškať: dovolenky, festivaly, akcie s partiou... Na stredoškolské štúdium v zahraničí sa však dá nastúpiť aj v januári – a má to aj svoje výhody.

Ľahšie rozdielové testy

Celý rok vo vysnívanej krajine je síce lákavejší, ale vymeškaný polrok dobehneš ľahšie. Po návrate ťa budú totiž strašiť rozdielové skúšky. Z cudzích jazykov síce budeš „namakanejší“, ale napríklad stará dobrá slovenčina do nasledujúceho ročníka nikoho nepustí len tak. Zameškané učivo sa po návrate musíš doučiť a čím menej ho bude, tým rýchlejšie si môžeš užiť leto s kamarátmi.

Nič ti nebráni ani v objavovaní (v rámci možností ;-) )

Možno ťa sklameme, ale stredoškolský zahraničný študijný pobyt nevyzerá ako anarchia z Harryho Pottera či Upírskych denníkov. Počas štúdia sa o teba bude starať skupina odborníkov, aby si sa vrátil domov určite celý.

Budeš mať svoje povinnosti. Dostaneš však priestor aj na objavovanie a bezpečné cestovanie po krajine a budeš mať možnosť spoznať nový štýl života a dennodenného fungovania.

Studium v zahranici znamena objavovanie

„Ochutnáš“ aj novú kultúru a získaš nových kamarátov z rôznych kútov sveta. Čím skôr zo seba strasieš štatút turistu, tým skôr sa budeš môcť ponoriť do nových zážitkov a poznania sveta z iného uhla pohľadu.

Baví ťa divadlo, basketbal, výskum či tanec? Vyskúšaj, ako to učia v zahraničí

Na strednej škole máš čas a priestor pre experimenty. Musíš však pomaly začať rozmýšľať aj nad tým, čo ťa baví a čo by ťa mohlo uživiť.

Som však v tom dosť dobrá/ý? Túto otázku si nekladieš len ty.  Aj keď sa situácia pomaly zlepšuje, naše školy nám často nevedia pomôcť. Ich úrovne sa líšia od mesta k mestu, o konkrétnych zameraniach a klubových aktivitách ani nehovoriac.

Zahraničné stredné školy majú, na druhú stranu, často špeciálne programy zamerané na rozvíjanie talentu. Škola s dobrým programom pre podporu tvojej vášne ťa posunie do nových výšin – tvoj polrok by určite nebol stratou času.

Na strednej škole v zahraničí rozvíjaš talent

Skúška života ďaleko od domova – kratšia, ale stále intenzívna

Všetci by sme mali ideálne ešte počas strednej školy zistiť, či by sme chceli ísť na ďalšie štúdium do zahraničia. Pobyty v táboroch alebo na jazykových kurzoch, kde si strávil pár týždňov, ti reálny názor nepomôžu vytvoriť.

Je to kľúčové životné rozhodnutie a zmeniť vysokú školu po jej začatí je pomerne náročné (hlavne v zahraničí). Teraz je ten správny čas rozhodnúť sa o budúcnosti. Chop sa príležitosti a začni baliť kufre - bez reálnych skúseností sa ti budú tieto rozhodnutia robiť ťažko.

Polrok v zahranici je skuska

Priprav sa na vysokú školu

Polrok síce na zdokonalenie cudzieho jazyka možno nestačí, ale dokáže výrazne pomôcť. Skúsenosťami získaš aj sebaistotu a vieru, že to, čo ťa čaká, zvládneš.

Tréma a strach ťa ovládajú iba kým sa prvýkrát nestratíš v New Yorku kvôli zle naplánovaným prestupom alebo nestojíš pred plnou triedou cudzích ľudí, ktorým máš predniesť príhovor v jazyku, ktorým sa ešte len učíš hovoriť.

Toto všetko ťa pripraví na vysokú školu nielen na papieri (štúdium v zahraničí v životopise vždy zaujme), ale hlavne ľudsky. Získaš oveľa väčšiu výhodu ako len náskok v štúdiu.

Stredna skola v zahranici ta pripravi na vysoku

Tak čo, vypĺňaš si už v hlave prihlášku? Príď sa s nami ešte predtým poradiť, aby sme ti našli čo najvhodnejšiu školu a krajinu. Máme na konte vyše 20 rokov skúseností a nekonečný zoznam spokojných študentov. Možno ti otvoríme dvere k možnostiam, o ktorých si sám/sama ani nerozmýšľal/a, ale sadli by ti ako rukavice. Za konzultáciu si samozrejme nič nepýtame :-).

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk