Blog
Vo Francúzsku sa naučíte vychutnať si každý moment

Vo Francúzsku sa naučíte vychutnať si každý moment
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Lucia
26.09.2019

Ahojte, volám sa Lucia, alias Lusia po francúzsky :), a momentálne študujem na strednej škole vo Francúzsku. Bývam v mestečku La Romagne. Ak vám tento názov nič nehovorí, je to chvíľka cesty od Nantes.

La Romagne, to je nekonečné leto a vôňa čerstvého pečiva vo vzduchu. Je to príchuť talianskej architektúry v kombinácii s francúzskym šarmom.

La Romagne

Vstanem až kvôli slnku vpíjajúcemu sa do mojej pokožky a predtým, ako spravím prvý pohyb, sa zhlboka nadýchnem. Vôňa čerstvého pečiva ma donúti sa usmiať a dať tomuto dňu šancu.

Je nedeľa, deň návštev v dome mojej rodiny a ja budem opäť vybozkávaná až sa vôňa môjho parfému stratí v zhluku všetkých ostatných. Aby som vás vyviedla z omylu, všetky budeme vybozkávané, no pre mňa je to nové. Nezáleží na veku, v tejto otázke zohráva rolu pohlavie. Všetci sa tu vždy s nami, femmes, zdravia i lúčia bozkami na líca.

Femmes počas výmenného pobytu vo Francúzsku

Soboty sú tu dni spánku a dobrodružstva, v podstate sú to dni, keď človek miluje svoj život. Včera sme navštívili mesto Clisson, dali si gelato a zabudli sme na to, že sme vo Francúzsku. Clisson je mestecko talianskeho štýlu, s veľkým hradom a množstvom uličiek, v ktorych sa radi stratíte. Nájdete v nich totiž bezstarostnú časť samého seba.

Clisson

Týždeň na lýceu Champ Blanc je dlhý a náročný, no inak to nie je ani u nás. Škola sa začína o 8:20 a chodim do nej školským autobusom. Predmety sú výberové, takže som si ich namiešala podľa chuti. Jeden z nich bol aj Šport a ak máte chuť sa trochu hýbať, budete príjemne prekvapení. Vybrala som si musculation, čiže posilňovanie a biathlon.

Deň na lýceu je zdĺhavý aj kvôli obedom, ktoré máme všetci spolu a skladajú sa zo zeleniny ako predjedla, hlavného jedla a, samozrejme, syru ako dezertu.

Cez voľné hodiny máme možnosť byť v knižnici, kaviarni či veľkom parku. Deň sa končí o 17:10 a autobus nás vezme domov. Okolo 19:00 sa začínajú krúžky, úlohy či čokoľvek čomu sa chcem venovať.

lyceum v la romagne

V neskorý večer zasadneme ku stolu - ja, rodičia, dvojičky i staršia sestra. Rozprávame sa, hodnotíme všetky aspekty života a skutočne žijeme. Žijeme tak, ako človek číta v knihách, že by mal žiť, schuti sa smejeme a prežívame francúzsky stereotyp.

Večera s host family, stredná škola Francúzsko

Je to ako vrátiť sa ku gramofónu namiesto Spotify. Vychutnaj si hudbu, ktorú ti život ponúka.

Práve prišli hostia a tentokrat už vstávam ja, aby som ich mohla vybozkávať.

Bisous,
Lusia

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk