Blog
Prečo som sa rozhodla vyskúšať školský rok v USA

Prečo som sa rozhodla vyskúšať školský rok v USA
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Petra
10.09.2019

Ahojte, volám sa Peťa a pred necelým týždňom som začala svoj študijný pobyt v USA, konkrétne v Pennsylvánii. Moja hosťovská rodina je úplne úžasná a bývame neďaleko tretieho najväčšieho mesta v štáte (Allentown). Čo ma sem však doviedlo?

1. Chcela som si zlepšiť angličtinu

Keď som prvýkrát začala premýšľať nad štúdiom v zahraničí, hlavnou motiváciou bola potreba zlepšiť si angličtinu, bez ktorej sa dnes už ďaleko nedostanete. Rok, respektíve polrok v takomto prostredí vám dá viac ako štyri roky na strednej (a to nielen čo sa týka jazyka).

2. Lákala ma nová kultúra

Druhým očividným dôvodom je možnosť spoznať inú kultúru, tentokrát však nie v roli turistu. Každá rodina má svoje vlastné zvyky, pravidlá a potreby. Zahraničný školský systém, kamaráti, sviatky... jednoducho, bola som zvedavá.

3. Keď už sme pri tých kamarátoch…

Petra a americki spoluziaci v Pennsylvanii usa

Chcela som spoznať nových ľudí. Tým nechcem povedať, že moji kamaráti na Slovensku nie sú úžasní (zbožňujem ich), ale pravdou je, že poznať ľudí z iného sveta nie je nikdy zlý nápad. Spoznáte ďalšie kultúry z takého uhla pohľadu, o akom sa vám možno ani len nesnívalo.

4. Samostatnosť, samostatnosť a ešte raz samostatnosť

Letieť sama na opačný koniec sveta, sama zvládnuť všetky kontroly, pobaliť sa, vybrať darčeky pre rodinu, začať nanovo vo svete, kde vlastne nikoho nepoznáte, nájsť si nových kamarátov, dokázať sa o seba ,,postarať“... Samostatnosť je jedna z najlepších vecí, aké vám pobyt v zahraničí môže dať.

Tým samozrejme nechcem povedať, že ostanete na všetko sami - práve naopak. Vždy je tu pre vás celý tím ochotných ľudí, či už na slovenskej alebo americkej strane (to, že už ste na pobyte neznamená, že váš slovenský koordinátor sa na vás zrazu ,,vykašle“. Aj naďalej je tu pre vás v prípade, že by sa vyskytol problém, ktorý nechcete riešiť s rodinou ani so svojím americkým koordinátorom). Napriek tomu vás študijný pobyt k samostatnosti skôr či neskôr dotlačí. Úprimne, čím skôr to bude, tým lepšie pre vás a celé vaše okolie.

5. Prihlášky na vysokú

Teraz si možno myslíte, načo sem ťahá vysokú? Pravdou však je, že už samotný študijný pobyt môže byť práve to, čo vašu prihlášku odlíši od všetkých ostatných. Väčšina amerických učiteľov vám v dnešnej dobe na požiadanie bez najmenších problémov napíše osobné hodnotenie alebo odporúčací list, ktorý môžete takisto priložiť k prihláške, keďže podľa môjho názoru nie je nikdy príliš skoro na to, aby ste začali myslieť na svoju budúcnosť :)

To je zatiaľ odo mňa všetko, pevne verím, že vám tento článok pomôže v rozhodovaní a ak máte akékoľvek ďalšie otázky, pokojne mi napíšte na Instagram (@peta.kyri). Ak budem vedieť, tak vám s radosťou odpoviem a poradím v čom sa bude dať.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk