Blog
Sviatočné Canterbury

Sviatočné Canterbury
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Katka
09.01.2018

Ahojte! Neviem, ako rýchlo to ubieha tebe, ale mne končí prvý semester a  ešte som sa v Canterbury celkom neudomácnila. Halloween plynule prešiel do Vianoc.

Mám pocit, že tento „sviatok“ prežívali ľudia na Slovensku viac ako tu. Okrem výzdoby vo výkladoch a párty toho zase na tom veľa nebolo – trochu som dúfala, že prídu deti v maskách pýtať cukríky, tak som bola sklamaná a sladkosti sme “museli” zjesť so spolubývajúcimi :(.

Štúdium v Anglicku, slovenská Horalka
Nie je nič lepšie ako Horalka cez prestávku.

ZLOMOVÝ BOD

Cez november a teraz už aj december bola situácia trošku rozpačitá. Systém som už poznala, knižnicu mám ako druhé prechodné bydlisko. Prišla prvá skúška. Ja pri týchto veciach vždy stresujem, možno som ju brala až príliš vážne, ale dopadla skvele.

Deň pred ňou som sa šla prejsť do parku a trochu viac spoznať okolie. Spravila som si pár fotiek na hradbách a uvedomila som si, že mne sa Anglicko skutočne páči a chcem tu zostať. Pretože ten pocit, že by som to mala zabaliť a odísť domov, mi stále niekde zostal.

home is where the christmas lights and pretty sunsets are

A post shared by issy (@isabelcylee) on

Ale som šťastná, mám skvelých spolužiakov, trochu hlučné spolubývajúce, ktoré ale neskutočne varia. A rady sa podelia :). Domov si beriem pár receptov z nigérijskej kuchyne, budeme mať exotické Vianoce.

AHOJ, KAREN, KEDY MÁŠ NA MŇA ZAJTRA ČAS?

Myslím, že ťa bude zaujímať ako to prebieha na škole. Nie, ani vysoké školné nezaručuje vysokú účasť na hodinách, ale s približujúcim sa dátumom skúšok sú triedy stále plnšie. Okrem lekcií máme semináre a tutoriály, kde veci preberieme do hĺbky a hlavne prakticky.

Oba semestre mám po tri predmety, z každého dve skúšky, ktoré sa líšia. Od online testu cez skupinovú prezentáciu až po report a prácu v účtovníckom programe. Neexistujú síce náhradné, resp. opravné termíny, ale ani zápočty. A pokiaľ skúšku nespravíte, napíšete si ju v júli a zapíšu vám najnižší počet bodov povinných na prejdenie. Ale snáď vám o takejto skúsenosti písať nebudem musieť.

A profesori? . Oslovujeme ich prvým menom, rýchlo reagujú na maily, sú ochotní zostať a pomôcť vám poobede, dokonca z iniciatívy profesora máme zorganizované opakovanie pred skúškou. Do systému nás len tak nehodili, práve naopak. Učia nás v ňom plávať.

LEN JEDNA Z MNOHÝCH

Moje plány nevychádzajú presne tak, ako som si predstavovala. Keďže som si brigádu chcela nájsť po prvej skúške a vtedy už veľa zamestnávateľov požadovalo prácu cez Vianoce, hľadanie som odložila na druhý semester. Taktiež som chcela neplatenú stáž. Celá hrdá som si dala skontrolovať na univerzite CV a spýtala sa na rady. Mládežnícke výmeny, stáž a dobrovoľníctvo v mojom odbore, ocenenie v celoslovenskej súťaži, certifikát z jazyka... Na to, že som vyšla zo strednej mi môj životopis prišiel celkom slušný, nie?

Pani sa na mňa usmiala a povedala mi, že v mojom CV nemám nič. Chvíľu som zostala omráčená, čakala som, že si stáž nájdem bez väčších problémov. Ale aspoň vidím, že človek musí urobiť oveľa, oveľa viac, aby vynikol. Začínam s dobrovoľníctvom, príležitostí je skutočne dosť a zamestnávatelia si každú snahu navyše vraj všímajú. Až mám pocit, že je to brané viac-menej za samozrejmosť.

ČO ĎALEJ?

Vždy som sa bavila na ľuďoch, ktorí Vianoce prežívali už v októbri. Vieš, čo? Myslím, že už som s nimi v klube. Deň po skúške odlietam a už teraz sa neviem dočkať.

A Canterbury Christmas!

Príspevok, ktorý zdieľa Helen and Tim (@actualcoolkent),

Keďže druhý semester začína až vo februári, po skúškovom budem mať ešte dosť času a prídem naspäť na Slovensko. Do Canterbury už ale pricestujem spolu so sestrou Naty. Určite bude kopa fotiek.

Už teraz sa teším na ďalší začiatok! Dúfam, že toho zažijem a vyskúšam čo najviac, aby som sa mohla s vami o všetkom podeliť.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk