Blog
Sviatočné Canterbury

Sviatočné Canterbury
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Katka
09.01.2018

Ahojte! Neviem, ako rýchlo to ubieha tebe, ale mne končí prvý semester a  ešte som sa v Canterbury celkom neudomácnila. Halloween plynule prešiel do Vianoc.

Mám pocit, že tento „sviatok“ prežívali ľudia na Slovensku viac ako tu. Okrem výzdoby vo výkladoch a párty toho zase na tom veľa nebolo – trochu som dúfala, že prídu deti v maskách pýtať cukríky, tak som bola sklamaná a sladkosti sme “museli” zjesť so spolubývajúcimi :(.

Štúdium v Anglicku, slovenská Horalka
Nie je nič lepšie ako Horalka cez prestávku.

ZLOMOVÝ BOD

Cez november a teraz už aj december bola situácia trošku rozpačitá. Systém som už poznala, knižnicu mám ako druhé prechodné bydlisko. Prišla prvá skúška. Ja pri týchto veciach vždy stresujem, možno som ju brala až príliš vážne, ale dopadla skvele.

Deň pred ňou som sa šla prejsť do parku a trochu viac spoznať okolie. Spravila som si pár fotiek na hradbách a uvedomila som si, že mne sa Anglicko skutočne páči a chcem tu zostať. Pretože ten pocit, že by som to mala zabaliť a odísť domov, mi stále niekde zostal.

home is where the christmas lights and pretty sunsets are

A post shared by issy (@isabelcylee) on

Ale som šťastná, mám skvelých spolužiakov, trochu hlučné spolubývajúce, ktoré ale neskutočne varia. A rady sa podelia :). Domov si beriem pár receptov z nigérijskej kuchyne, budeme mať exotické Vianoce.

AHOJ, KAREN, KEDY MÁŠ NA MŇA ZAJTRA ČAS?

Myslím, že ťa bude zaujímať ako to prebieha na škole. Nie, ani vysoké školné nezaručuje vysokú účasť na hodinách, ale s približujúcim sa dátumom skúšok sú triedy stále plnšie. Okrem lekcií máme semináre a tutoriály, kde veci preberieme do hĺbky a hlavne prakticky.

Oba semestre mám po tri predmety, z každého dve skúšky, ktoré sa líšia. Od online testu cez skupinovú prezentáciu až po report a prácu v účtovníckom programe. Neexistujú síce náhradné, resp. opravné termíny, ale ani zápočty. A pokiaľ skúšku nespravíte, napíšete si ju v júli a zapíšu vám najnižší počet bodov povinných na prejdenie. Ale snáď vám o takejto skúsenosti písať nebudem musieť.

A profesori? . Oslovujeme ich prvým menom, rýchlo reagujú na maily, sú ochotní zostať a pomôcť vám poobede, dokonca z iniciatívy profesora máme zorganizované opakovanie pred skúškou. Do systému nás len tak nehodili, práve naopak. Učia nás v ňom plávať.

LEN JEDNA Z MNOHÝCH

Moje plány nevychádzajú presne tak, ako som si predstavovala. Keďže som si brigádu chcela nájsť po prvej skúške a vtedy už veľa zamestnávateľov požadovalo prácu cez Vianoce, hľadanie som odložila na druhý semester. Taktiež som chcela neplatenú stáž. Celá hrdá som si dala skontrolovať na univerzite CV a spýtala sa na rady. Mládežnícke výmeny, stáž a dobrovoľníctvo v mojom odbore, ocenenie v celoslovenskej súťaži, certifikát z jazyka... Na to, že som vyšla zo strednej mi môj životopis prišiel celkom slušný, nie?

Pani sa na mňa usmiala a povedala mi, že v mojom CV nemám nič. Chvíľu som zostala omráčená, čakala som, že si stáž nájdem bez väčších problémov. Ale aspoň vidím, že človek musí urobiť oveľa, oveľa viac, aby vynikol. Začínam s dobrovoľníctvom, príležitostí je skutočne dosť a zamestnávatelia si každú snahu navyše vraj všímajú. Až mám pocit, že je to brané viac-menej za samozrejmosť.

ČO ĎALEJ?

Vždy som sa bavila na ľuďoch, ktorí Vianoce prežívali už v októbri. Vieš, čo? Myslím, že už som s nimi v klube. Deň po skúške odlietam a už teraz sa neviem dočkať.

A Canterbury Christmas!

Príspevok, ktorý zdieľa Helen and Tim (@actualcoolkent),

Keďže druhý semester začína až vo februári, po skúškovom budem mať ešte dosť času a prídem naspäť na Slovensko. Do Canterbury už ale pricestujem spolu so sestrou Naty. Určite bude kopa fotiek.

Už teraz sa teším na ďalší začiatok! Dúfam, že toho zažijem a vyskúšam čo najviac, aby som sa mohla s vami o všetkom podeliť.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

  • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
  • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 40 štátnych univerzít, na ktorých sa už viac ako 10 rokov vzdelávajú aj Slováci.
  • Poskytujeme finančne najdostupnejšie služby na trhu, mnohé z nich sú pre Vás úplne bezplatné. Za jazykový kurz cez InterStudy nikdy nezaplatíte viac, ako keby ste si všetko vybavovali sami, ba často aj ušetríte. Prihlášky na vysokoškolské štúdium vybavujeme úplne bezplatne, alebo za symbolický poplatok.
  • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
  • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, Dánsku a Holandsku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
  • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme. Nie sme nikoho zastúpením, a nikto nám nič nediktuje.
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb

Grösslingová 45
811 05 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
FAX: +421 2 5249 4681
E-mail: info@interstudy.sk

Hviezdoslavova 7
042 00 Košice

Tel.: +421 902 991 102
E-mail: kosice@interstudy.sk