Blog
Študuj v Kanade vol.2: Toronto, Niagarské vodopády, Vianoce a francúzština

Študuj v Kanade vol.2: Toronto, Niagarské vodopády, Vianoce a francúzština
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Eva
21.12.2018

Ahojte!

Výlet do Toronta a na Niagarské vodopády (ktorý som vám spomínala vo svojom predošlom článku) dopadol skvele. Na prvú večeru sme sa preniesli do minulosti - popri jedení sme totiž mali šancu naživo vidieť gladiátorov a ich boj.

Dojmy z výletu

Toronto by sa dalo nazvať kanadským New Yorkom, bolo plné kultúry z celého sveta a dali sa v ňom nájsť aj historické budovy aj moderné mrakodrapy ako napríklad CN Tower, z ktorej je neskutočný výhľad.

Výlety počas štúdia v kanade, výlety Toronto, výhľady


Výlety počas štúdia v kanade, výlety Toronto, výhľady2

Niagarské vodopády sú neopísateľne krásne, určite sa ich oplatí pozrieť. Zažili sme aj trochu adrenalínu - posledný deň sme navštívili Canada’s Wonderland, niektoré horské dráhy boli príjemne zábavné a z iných šiel menší strach.

Asi mesiac po výlete do Toronta som sa na jeden deň išla pozrieť do Montréalu. Prešla som sa po historickom meste, ktoré práve vďaka francúzskej kolonizácii pripomínalo európsku architektúru.

Evine výlety po Kanade, stredná škola v Kanade, Montreal

Zavítali sme aj do múzea Grévin, kde som sa odfotila s figurínou kanadského veľmi sympatického premiéra a na večeru sme mali poutine s duseným mäsom, ktoré je tradičné pre Montréal.

Evine výlety po Kanade, stredná škola v Kanade, Montreal2

Teraz ma čakajú kanadské Vianoce

Vianočná výzdoba bola prítomná už koncom novembra v nákupných centrách, avšak v centre mesta len od decembra ako sa patrí. Myslím, že pre väčšinu ľudí prichádza vianočná atmosféra začiatkom decembra a to je jedným z dôvodov pre ďalšie kanadské podujatie, ktoré začína 3.12.: Christmas Lights on the Parliament’s Building.

Vianočné trhy v Kanade

Živá hudba, vianočné piesne a koledy, ohňostroj, vianočné motívy premietané na budovu Parlamentu, beavertails a horúca čokoláda zadarmo a samozrejme tuhá zima (vďaka ktorej každoročne zamŕza 7 km dlhý Rideau Canal, na ktorom sa potom každý naplno môže korčuľovať).

Vianočné trhy - Ottawa - Kanada

V Bratislave nájdete dva veľké stromčeky na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí, v Ottawe nájdete dvojnásobok: v Národnej Galérii, vedľa budovy Múzea histórie, pred Ottawskou radnicou a samozrejme pred pavilónom, vo vnútri ktorého sa nachádzajú Vianočné trhy, ktoré som bola navštíviť cez víkend. Je to tam veľmi milé, rôzne druhy jedál či hračiek a hudbu zabezpečovali dvaja páni, ktorí spievali a hrali na gitarách.

Vianočné trhy, Kanada, gitaristi

Vianočná štedrovečerná večera je 24. decembra a pozostáva z plnenej morky so zemiakovým pyré, brusnicovej a gravy omáčky, zeleniny ako mrkva, paštrnák či turín a ako dezert Kanaďania podávajú jablkový alebo tekvicový pie či hrozienkový pudding. Rozbaľovanie darčekov je 25. decembra ráno.

Problém s francúzštinou vyriešený

Ešte jedna posledná novinka: V poslednom blogu som sa vám tiež priznala, že si hľadám konverzáciu z francúzskeho jazyka navyše, čo sa podarilo vyriešiť. Každý štvrtok mám po vyučovaní hodinu navyše, na ktorej väčšinou pracujeme na počúvaní alebo trénujeme rozprávanie, totiž s tým mám najväčší problém. Pomimo toho mi profesorka požičala aj knižku a poradila mnoho iných spôsobov na zlepšovanie francúzštiny.

Stále platí, že pokiaľ máte otázky hocijakého typu, ozvite sa na Instagrame :) A ak by ste chceli vianočné sviatky (a celý semester) stráviť podobne, prečítajte si viac o strednej škole v Kanade.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk