Blog
Stredná škola v USA

Stredná škola v USA
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Soňa
11.03.2022

Volám sa Soňa a študujem na americkej strednej skole Dixie County High School, Cross city v štáte Florida. Bývam vo veľmi malom meste Old Town a do školy chodím žltým školským autobusom ako z amerického filmu. Zo začiatku som mala pocit že všetko je tu ako v americkom filme. Do školy dorazím okolo 7:30, raňajkujem v škole a o 8:05 sa začína prvá hodina. Jedna vyučovacia hodina trvá 50 minút a každý deň máme rovnaký rozvrh. Celkom mám 7 predmetov každý deň a školu končím o 15:00. Po 4 hodine je 35 minútová prestávka na obed. Čo sa týka priebehu hodín, tak by som povedala že škola nie je zložitá. Študent dostane notebook, a väčšinou pracujeme na notebooku, vytvárame prezentácie a pracujeme v skupinkách. Predmety mi vybrala škola, tak mám: Anglicky jazyk, Štatistiku, Matematiku, Americky dejepis, dvojhodinovku hudobnej a Digitálne technológie. Škola je pre mňa ľahšia ako na Slovensku, učitelia sú tu naozaj priateľskí a radi pomôžu.

Školské autobusy USA

Čo sa týka mimoškolských aktivít a vecí čo sa tu dajú vidieť tak je tu široký výber. Napríklad v čase futbalovej sezóny určite odporúčam sa ísť pozrieť na futbal. Je to skvelá príležitosť ako vidieť americký futbal a spoznať nových ľudí. Ja som si našla pár kamarátov vďaka futbalu, lebo je to možnosť ako stráviť viac času so spolužiakmi mimo školy. Podarilo sa mi aj odfotiť s baseballovými hráčmi ktorí sú aj futbaloví hráči. Všetci sú tu ku mne príjemní a priateľskí, povedala by som že ich zaujíma iná kultúra.

Americký futbal

Americký futbal - cheerleaders

Američania sú naozaj veľmi spoločenskí a priateľskí, ja som tu nemala problém si nájsť kamarátov. Veľmi sa zaujímajú o výmenných študentov. Mám tu dve najlepšie kamarátky, Shailyn a Mackenzie s ktorými chodím na veľa výletov a spoločne trávime čas. Taktiež mám aj host sestru Banthitu z Thajska. Vychádzame spolu výborne a je naozaj ako moja sestra. Je to úžasné že v dome máme 3 kultúry a to americkú, thajskú a slovenskú. Na začiatku mi to veľmi pomohlo že mám host sestru. Prvý deň v škole sme zvládli v pohode keďže sme mali jedna druhú.

Baseballisti

Na začiatku je to náročné, nikoho tu nepoznáš a cítiš sa tu ako cudzinec. Najviac som sa obávala či si nájdem kamarátov a takisto školy. Kamarátky mám veľmi milé dievčatá ktoré mi budú strašne chýbať. Škola je úplne ľahká, chodíme aj na školské výlety ktoré zatiaľ boli exkurzie na vysoké školy. Myslím si že je to užitočná skúsenosť vidieť americkú univerzitu.

Exkurzia na univerzitu

Mojím obľúbeným mestom je Gainsville. Je to najbližšie väčšie mesto, s veľkým nákupným centrom, kopec kvalitných reštaurácií a kaviarní. Po blízku máme aj pekné rybárske mesto Steinhatchee ktoré sa určite oplatí vidieť. V septembri nás host rodina zobrala do Svätého Augustínu, ktoré je krásne historické mesto ovplyvnené európskou kultúrou.

Soňa v USA s kamarátkami

Určite musím spomenúť aj sviatky v U.S.A. Mne sa najviac páčil Halloween a Thanksgiving keďže to boli pre mňa nové sviatky. Halloween je tu naozaj ako vo filmoch, išli sme prezlečení do ulíc a domov sme sa vrátili s plným vreckom sladkostí. Thanksgiving je sviatok hlavne o veľa varení, rodina sa spolu zíde a ide o rodinný čas kedy by sme mali byť vďační za veci čo máme v živote.

Thanksgiving v USA

Na Floride sa mi veľmi páči počasie ktoré je tu po väčšine teplé. Na Vianoce sme sa išli prejsť na pláž, bol to veľký kontrast oproti Vianociam na Slovensku. Typické jedlo na juhu je pulled pork sandwich, vyprážané krevety a sweet tea. Keďže je to lovecká oblasť tak ľudia sa tu obliekajú do maskáčových vecí a takisto tu nosia zvonové rifle a cowboyské čižmy. Pre mňa je to zábava obliecť sa do ich vecí a snažiť sa zapadnúť medzi nich. Mám za sebou zatiaľ pekných 7 mesiacov ktoré boli pre mňa veľkou výzvou. Je to pre mňa skvelá skúsenosť ktorá mi pomohla sa osamostatniť, zlepšiť sa v angličtine a vytvoriť si nové priateľstvá. Teším sa na Prom ktorý budeme mať 30. Apríla a verím že aj posledné mesiace budú stále plné nových zážitkov.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk