Blog
Skúšky, Tenerife a druhý semester v UK

Skúšky, Tenerife a druhý semester v UK
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Nicole
28.03.2018

Odkedy som sem naposledy písala začiatkom decembra, udialo sa veľa a zároveň málo.

15. decembra bol posledný deň vyučovania prvého semestra, čo bol aj môj deadline na odovzdanie jednej eseje a reportu z marketingu. Je pravda, že 2 500 slov som do jedného dokumentu písala prvýkrát v mojej študentskej kariére. Zo začiatku ma to desilo, ale nakoniec sa všetko dalo zvládnuť, lebo zadanie bolo opodstatnené a nič nebolo “odveci” (nie ako niektoré zadania, ktoré som dostala v predchádzajúcej škole).

Štúdium v Anglicku, London Eye
Zápcha v Londýne o polnoci bola ideálna na fotenie

Po tom, čo som elektronicky odovzdala oba dokumenty, zbalila som kufríček a hor sa na cestu na letisko (cez centrum Londýna). Bol piatok večer pred Vianocami, všade bola výzdoba a o polnoci vychádzal z každého podniku dav “nóbl” oblečených ľudí z vianočných večierkov. Moja vianočná nálada sa vtedy ešte trikrát znásobila a ja som sa nemohla dočkať príletovej haly bratislavského letiska, kde mali čakať moji rodičia.

Vianoce som strávila v rodinnom pohodlí, ale táto časť tu asi nikoho nezaujíma :)

Minimalistické skúšky

Druhý a tretí januárový týždeň: skúškové obdobie. Strašidelné slovné spojenie pre študenta. Našťastie som mala všetky 3 skúšky hneď na začiatku prvého týždňa, v utorok a v stredu. Prvá bola taký malý testík, ktorého sa každý obával, ale nakoniec to nebolo až také zlé (ale výsledky možno ukážu niečo iné). Ostatné dve skúšky boli v trošku formálnejšom duchu, s dozorom, presne stanoveným časom (2 hodiny) a presnými pokynmi. Taká malá maturitka, ale otázky boli oveľa jednoduchšie.

Čo bolo zaujímavé, že na jednej z tých 2-hodinových skúškach sme dostali len 5 otázok a odpovedať sme museli len na 3! Na začiatku som netušila, čo budem robiť 2 hodiny na stoličke, keď mám odpovedať len na 3 otázky. Potom som ich uvidela a pochopila som, že ich zodpoviem len vtedy, keď sa poriadne rozpíšem.

Niekto na skúšku, niekto na Tenerife

Za 2 dni som bola hotová s celým prvým semestrom a mohla som sa začať tešiť na druhý.  Možno to znie morbídne, ale ja som mala naozaj dobrý dôvod. TENERIFE!!! Takže kým sa niektorí trápili skúškami počas druhého týždňa skúškového obdobia, študenti Event Managementu a Tourism Managementu si vyrazili na výletík do teplučka, celý sponzorovaný univerzitou.

Museli sme tam síce urobiť a odprezentovať 2 prezentácie, ale nebolo to nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Navyše, lektori boli vždy ochotní pomôcť a naviesť nás správnou cestou.

Stihli sme si pozrieť Národný park, najvyšší vrch Španielska - sopku El Pico de Teide, krásne pláže a hlavné mesto, ktoré sa pomaly začalo pripravovať na obrovský karneval podobný tomu v Brazílii.

Samozrejme, mali sme okrem výletov voľný program, dva bazény, pláž a kopec barov a reštaurácii v okolí, takže o zábavu bolo vždy postarané. Bol to naozaj obrovský zážitok a dúfam, že z našich pozitívnych recenzií zavedú “Fieldtrip” ako štandardnú súčasť prvého ročníka.

Štúdium v Anglicku, CCCU pobyt na Tenerife
Výhľad z balkóna, tam dole v reštaurácii zvykla byť živá hudba a úžasné dezerty ;)

Po návrate naspäť sme mali ešte jeden týždeň voľna a druhý semester sa mohol začať. Musím priznať, že som sa už aj tešila na prednášky, lebo mi počas toho 1,5 mesiaca “voľna” aj začali chýbať.

Mám len 2 predmety, Účtovníctvo a Aktuálne trendy v oblasti pohostinstva, turizmu a eventového priemyslu, lebo tretí predmet som si už užila v 23 stupňoch a so slnečnými okuliarmi. Zatiaľ sa mi oba predmety veľmi pozdávajú, budeme mať zase veľa hostí z priemyslu a zahrnuté témy na 100 % využijem v kariére (týmto určite nenarážam na školský systém na slovenských školách ;) ).

Nakoniec sa len chcem pochváliť tým, že začínam vybavovať svoj pobyt na Islande v rámci programu Erasmus+, takže ak pôjde všetko dobre,  v nasledujúcich príspevkoch určite spomeniem aj toto :)

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

  • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
  • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 40 štátnych univerzít, na ktorých sa už viac ako 10 rokov vzdelávajú aj Slováci.
  • Poskytujeme finančne najdostupnejšie služby na trhu, mnohé z nich sú pre Vás úplne bezplatné. Za jazykový kurz cez InterStudy nikdy nezaplatíte viac, ako keby ste si všetko vybavovali sami, ba často aj ušetríte. Prihlášky na vysokoškolské štúdium vybavujeme úplne bezplatne, alebo za symbolický poplatok.
  • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
  • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, Dánsku a Holandsku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
  • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme. Nie sme nikoho zastúpením, a nikto nám nič nediktuje.
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Grösslingová 45
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk

Hviezdoslavova 7
042 00 Košice

Tel.: +421 902 991 102
E-mail: kosice@interstudy.sk