Blog
Skúšky, Tenerife a druhý semester v UK

Skúšky, Tenerife a druhý semester v UK
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Nicole
28.03.2018

Odkedy som sem naposledy písala začiatkom decembra, udialo sa veľa a zároveň málo.

15. decembra bol posledný deň vyučovania prvého semestra, čo bol aj môj deadline na odovzdanie jednej eseje a reportu z marketingu. Je pravda, že 2 500 slov som do jedného dokumentu písala prvýkrát v mojej študentskej kariére. Zo začiatku ma to desilo, ale nakoniec sa všetko dalo zvládnuť, lebo zadanie bolo opodstatnené a nič nebolo “odveci” (nie ako niektoré zadania, ktoré som dostala v predchádzajúcej škole).

Štúdium v Anglicku, London Eye
Zápcha v Londýne o polnoci bola ideálna na fotenie

Po tom, čo som elektronicky odovzdala oba dokumenty, zbalila som kufríček a hor sa na cestu na letisko (cez centrum Londýna). Bol piatok večer pred Vianocami, všade bola výzdoba a o polnoci vychádzal z každého podniku dav “nóbl” oblečených ľudí z vianočných večierkov. Moja vianočná nálada sa vtedy ešte trikrát znásobila a ja som sa nemohla dočkať príletovej haly bratislavského letiska, kde mali čakať moji rodičia.

Vianoce som strávila v rodinnom pohodlí, ale táto časť tu asi nikoho nezaujíma :)

Minimalistické skúšky

Druhý a tretí januárový týždeň: skúškové obdobie. Strašidelné slovné spojenie pre študenta. Našťastie som mala všetky 3 skúšky hneď na začiatku prvého týždňa, v utorok a v stredu. Prvá bola taký malý testík, ktorého sa každý obával, ale nakoniec to nebolo až také zlé (ale výsledky možno ukážu niečo iné). Ostatné dve skúšky boli v trošku formálnejšom duchu, s dozorom, presne stanoveným časom (2 hodiny) a presnými pokynmi. Taká malá maturitka, ale otázky boli oveľa jednoduchšie.

Čo bolo zaujímavé, že na jednej z tých 2-hodinových skúškach sme dostali len 5 otázok a odpovedať sme museli len na 3! Na začiatku som netušila, čo budem robiť 2 hodiny na stoličke, keď mám odpovedať len na 3 otázky. Potom som ich uvidela a pochopila som, že ich zodpoviem len vtedy, keď sa poriadne rozpíšem.

Niekto na skúšku, niekto na Tenerife

Za 2 dni som bola hotová s celým prvým semestrom a mohla som sa začať tešiť na druhý.  Možno to znie morbídne, ale ja som mala naozaj dobrý dôvod. TENERIFE!!! Takže kým sa niektorí trápili skúškami počas druhého týždňa skúškového obdobia, študenti Event Managementu a Tourism Managementu si vyrazili na výletík do teplučka, celý sponzorovaný univerzitou.

Museli sme tam síce urobiť a odprezentovať 2 prezentácie, ale nebolo to nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Navyše, lektori boli vždy ochotní pomôcť a naviesť nás správnou cestou.

Stihli sme si pozrieť Národný park, najvyšší vrch Španielska - sopku El Pico de Teide, krásne pláže a hlavné mesto, ktoré sa pomaly začalo pripravovať na obrovský karneval podobný tomu v Brazílii.

Samozrejme, mali sme okrem výletov voľný program, dva bazény, pláž a kopec barov a reštaurácii v okolí, takže o zábavu bolo vždy postarané. Bol to naozaj obrovský zážitok a dúfam, že z našich pozitívnych recenzií zavedú “Fieldtrip” ako štandardnú súčasť prvého ročníka.

Štúdium v Anglicku, CCCU pobyt na Tenerife
Výhľad z balkóna, tam dole v reštaurácii zvykla byť živá hudba a úžasné dezerty ;)

Po návrate naspäť sme mali ešte jeden týždeň voľna a druhý semester sa mohol začať. Musím priznať, že som sa už aj tešila na prednášky, lebo mi počas toho 1,5 mesiaca “voľna” aj začali chýbať.

Mám len 2 predmety, Účtovníctvo a Aktuálne trendy v oblasti pohostinstva, turizmu a eventového priemyslu, lebo tretí predmet som si už užila v 23 stupňoch a so slnečnými okuliarmi. Zatiaľ sa mi oba predmety veľmi pozdávajú, budeme mať zase veľa hostí z priemyslu a zahrnuté témy na 100 % využijem v kariére (týmto určite nenarážam na školský systém na slovenských školách ;) ).

Nakoniec sa len chcem pochváliť tým, že začínam vybavovať svoj pobyt na Islande v rámci programu Erasmus+, takže ak pôjde všetko dobre,  v nasledujúcich príspevkoch určite spomeniem aj toto :)

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk