Blog
Prvé mesiace na americkej strednej škole
(Florida)

Prvé mesiace na americkej strednej škole (Florida)
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Nikola
22.01.2020

Ahoj, volám sa Nikola, mám 17 rokov a som na ročnom výmennom pobyte v USA. Bývam vo väčšom meste Jacksonville na Floride. Do USA som priletela 5. augusta, čo znamená, že som pred pár dňami vkročila do druhej polovice môjho pobytu. Keďže rok strávený v zahraničí považujem za jedno z mojich najlepších rozhodnutí, rada by som ti moju skúsenosť priblížila, oboznámila o štúdiu na americkej strednej škole a ak o výmennom pobyte uvažuješ aj ty, dala pár rád do budúcna.

Po takmer celodennom cestovaní som plná očakávaní priletela do jedného z najväčších miest Floridy - Orlanda. Nikdy nezabudnem na ten moment, keď som na letisku prvýkrát uvidela svoju host rodinu. Privítali ma pestrým plagátom, objatiami a veľkými úsmevmi na perách.

Host family na letisku

Od prvého momentu mi dali pocit, že som súčasťou rodiny. Keďže mi škola začala až 12. augusta, krátko predtým sme sa do Orlanda vrátili a navštívili hneď dva zábavné parky. Mali sme tak možnosť viac sa spoznať a pripraviť na začiatok školského roka, ktorý sa nenávratne blížil.

zabavne parky Orlando

Môj prvý školský deň bol obrovský zážitok. Americké stredné školy vám ponúkajú nespočetné množstvo rôznych zaujímavých predmetov, z ktorých si môžete vybrať tie, ktoré vás najviac zaujímajú. Patrí medzi ne napríklad varenie, divadlo, rôzne jazyky či dokonca hra na hudobný nástroj. Moja škola mi dala možnosť výberu ôsmich predmetov s tým, že ich rozdelila na dva dni, ktoré sa celý rok striedajú. Nazývajú ich A-day a B-day. Takže máme denne 4 hodiny a každá trvá 90 minút.

Americké stredné školy sa môžu pýšiť množstvom mimoškolských aktivít. Každý výmenný študent vám to určite odporučí, pretože to je výborný spôsob ako spoznať nových ľudí, nadviazať priateľstvá a vyplniť voľný čas, keďže škola v Amerike je veľmi jednoduchá. Patria medzi ne napríklad futbal, volejbal, plávanie, tenis, tanec, beh, basketbal či bowling.

Počas školského roka si môžete vyskúšať viacero športov, keďže sa delí na sezóny. Okrem toho vám môžu ponúknuť aj hru v orchestri, kreslenie, divadelný krúžok a mnoho ďalších. Ja som sa rozhodla pre volejbal.

Sporty na strednej skole v USA

Popis pod obrázkom: S mojimi spoluhráčkami máme vynikajúcu a úspešnú sezónu, na ktorú budem určite ešte dlho spomínať.

V neposlednom rade k americkým stredným školám patria aj populárne futbalové hry, alebo tzv. homecoming a prom. Študenti tu naozaj žijú školským duchom, preto sú ich futbalové hry plné hudby, tanca a energie, ktorú pocítite hneď po príchode.

Aj keď mi moja rodina aj kamaráti veľmi chýbajú a bolo pre mňa ťažké ich opustiť, svoje rozhodnutie neľutujem. Mám tých najlepších host rodičov, ktorí mi otvorili dvere nielen do svojho domova, ale do celej rodiny. Každý jeden deň je jedinečný, pretože stále zažívam, spoznávam a učím sa nové veci.

Nikola s host sestrou

Prvý polrok v Amerike ma obohatil o neskutočne veľa skúseností a zážitkov, preto sa už druhého nemôžem dočkať. Každému, kto o výmennom pobyte rozmýšľa, to môžem len vrelo odporučiť.

V prípade hocijakých otázok ma môžete nájsť na Instagrame.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk