Blog
Predĺžte si leto jazykovým pobytom na Malte!

Predĺžte si leto jazykovým pobytom na Malte!
Kategória:
Jazykové pobyty v zahraničí
Administrator
13.09.2023

Predĺžte si leto!

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aký by to bol pocit študovať angličtinu na malebnom ostrove s 300 slnečnými dňami ročne? Poznáte už destináciu, ktorá spája bohatú históriu s krásnou prírodou a možnosťami na zlepšenie vášho jazykového umenia? V tom prípade vás vítame na Malte!

Jedným z najefektívnejších spôsobov štúdia a zdokonaľovania sa v angličtine je vycestovať na jazykový pobyt do anglicky hovoriacej krajiny. Malta je jednou z 55 krajín sveta a jednou z mála krajín v Európe, kde je angličtina zákonom uznaným a úradným jazykom.

Maltu každoročne navštívia milióny ľudí, pretože je to malý ostrov, ktorý sa môže pochváliť 300 slnečnými dňami ročne. Striedajú sa tu mierne vlhké zimy a horúce suché letné obdobia, čo ju robí príjemným miestom na dovolenku, ale aj na štúdium.

Ak ešte stále hľadáte teplé destinácie pri mori na zlepšenie svojej angličtiny, tu je niekoľko dôvodov, prečo by Malta mala byť vašou voľbou!

1) Anglicky hovoriaca krajina

Malta sa nachádza medzi južnou Európou a severnou Afrikou a má dva úradné jazyky - maltčinu a angličtinu. Tým druhým hovorí približne 90 % miestnych obyvateľov Malty a vyučuje sa v školách už od materských škôl. Najobľúbenejšie noviny v krajine, ako napríklad Times of Malta a Malta Independent, sú písané a vydávané v angličtine.

Väčšina každodenných vecí, ako sú dopravné značky a jedálne lístky, je napísaná v angličtine, a personál v reštauráciách, sprievodcovia, hotely a iné inštitúcie tiež komunikujú v angličtine. Vďaka tomu budete mať veľa príležitostí precvičiť si svoje konverzačné schopnosti, ako aj stretnúť ľudí z iných kultúrnych prostredí aj mimo jazykového kurzu.

Malta námestie

2) Jazykový pobyt v zahraničí vám otvorí veľa dverí

Nielenže spoznáte inú krajinu, ale zažijete aj štúdium v tejto krajine a stretnete ľudí z celého sveta.

Počas jazykového pobytu na Malte budete v triede so študentmi rôznych kultúr a národností. Ktorý jazyk by ste mali používať na komunikáciu s nimi? Správne - angličtinu! Vy a vaši spolužiaci si budete môcť navzájom pomáhať, ako aj komunikovať s učiteľmi, pre ktorých je angličtina rodným jazykom. Štúdiom angličtiny v zahraničí si môžete zlepšiť životopis v časti o vzdelaní aj jazykovej úrovni.

Na Malte sa nachádza viac ako 40 jazykových škôl. Všetci učitelia na školách, ktoré má InterStudy v ponuke, sú kvalifikovaní, a školy majú vysoké hodnotenia od medzinárodných inštitúcií. To je dôsledkom záväzku škôl ku kvalite a vysokým štandardom vo všetkých ponúkaných službách.

3) Krajina Európskej únie

Ak chcete vycestovať do zahraničia, aby ste sa naučili po anglicky, hranice budú posledným z vašich problémov. Malta je schengenskou krajinou a podobne ako v mnohých iných krajinách EÚ, aj na Malte je menou euro.

Ceny za verejnú dopravu, jedlo a nápoje, ako aj vstupné na mnohé atrakcie, ako sú múzeá a pamiatky, sú nižšie ako v iných krajinách eurozóny. Nehovoriac o tom, že väčšina peňazí Malty pochádza z cestovného ruchu, a tak je Malta cenovo dostupnou destináciou!

Malta prístav

4) Je toho toľko, čo sa dá vidieť

Maltské súostrovie tvorí ostrov Malta a dva menšie ostrovy - Comino a Gozo. Na oba sa dá z hlavného ostrova dostať loďou a výber aktivít je na malú krajinu obrovský, vrátane historických pamiatok, múzeí, potápania, šnorchlovania, kúpania, festivalov, reštaurácií, kaviarní, nákupov a kultúrnych aktivít.

Na ostrovoch s rozlohou dokopy 316 km2 nájdete mnoho historických pamiatok, ktoré siahajú až do praveku. Maltskú kultúru ovplyvnili starovekí Rimania a Gréci, Arabi, johanitskí rytieri, Francúzi, ako aj Briti, preto je úradným jazykom angličtina.

Nájdeme tu chrámy z megalitického obdobia, z ktorých niektoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a pochádzajú z obdobia cca 3600 rokov pred naším letopočtom. Nachádzajú sa tu aj opevnenia z obdobia stredoveku, ktoré výrazne vylepšili práve rytieri. Návšteva väčšiny atrakcií si nevyžaduje prekonávanie veľkých vzdialeností.

Valletta je najmenším hlavným mestom v Európskej únii. Tvoria ju zaujímavé budovy zo 16. storočia, ktoré postavili maltézski rytieri ovplyvnení barokovým obdobím. Pýši sa tiež opevnením, palácmi, kostolmi a záhradami. Mesto bolo v roku 1980 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Malta je tiež domovom mnohých malebných skalnatých aj piesočnatých pláží, ktoré sú ľahko dostupné bez ohľadu na to, kde sa nachádzate!

5) Obklopená morom

Prvých niekoľko slov, ktoré vám napadnú, keď si predstavíte Maltu, je slnko, teplo a samozrejme more. V auguste 2021 bola morská voda na Malte vyhodnotená ako štvrtá najčistejšia v Európskej únii, čo z nej robí ideálnu destináciu na vodné športy, rybolov, plávanie a plavbu loďou. Teplota vody zostáva príjemná až do novembra; more je modré a nájdete v ňom niekoľko druhov podmorskej flóry a fauny.

Malta je tiež turistickou destináciou pre potápanie bez ohľadu na zručnosti. V roku 2019 ju totiž časopis DIVE Magazine zaradil na druhé miesto v rebríčku najlepších potápačských destinácií, čo z nej robí raj pre potápačov. Je to vďaka mnohým potápačským centrám, ktoré na týcho ostrovoch pôsobia, nehovoriac o fascinujúcom morskom živote a početných potápačských lokalitách.

Malta záliv

6) Mierne podnebie

Maltské ostrovy sa môžu pochváliť šiestimi letnými mesiacmi, ktoré trvajú od začiatku mája do konca októbra. Teploty počas týchto mesiacov dosahujú až 31 °C cez deň a 20 °C v noci. Zimy sú zvyčajne mierne s priemernou teplotou 13 °C v januári a približne 7 dňami dažďa mesačne a ročne tu majú 3000 hodín slnka, čo z nej robí najslnečnejšiu európsku krajinu.

Teraz, keď ste sa dozvedeli viac o tom, prečo by mala byť Malta vašou destináciou číslo jeden aj ku koncu leta pri cestovaní do zahraničia, prečo si nerezervovať jazykový pobyt? Naše pobyty v InterStudy sú určené pre študentov všetkých vekových kategórií a jazykových schopností a pozostávajú aj z programu so spoločenskými a kultúrnymi aktivitami primeranými veku, takže sa môžete zdokonaliť v angličtine a zároveň spoznávať Maltu!

Na Malte sa spájajú všetky zložky, ktoré robia z cestovania a učenia sa nezabudnuteľný zážitok. Ak hľadáte miesto, kde si zlepšíte svoju angličtinu, spoznáte nových ľudí a zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvá, mali by ste si vybrať Maltu!

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk