Blog
Objavte čaro New Yorku s InterStudy

Objavte čaro New Yorku s InterStudy
Kategória:
Jazykové pobyty v zahraničí
Administrator
10.05.2024

Ak hľadáte jedinečný spôsob, ako si zlepšiť jazykové znalosti a zároveň spoznať aj netypické stránky New Yorku, potom je jazykový pobyt InterStudy na škole EC New York ideálnou voľbou. Jazyková škola sa nachádza v pôsobivej Paramount Building v najvychytenejšej časti Manhattanu – Times Square, odkiaľ sa jednoducho dostanete do všetkých častí mesta.

Táto rušná multikultúrna metropola ponúka množstvo príležitostí pre tých, ktorí sa rozhodnú venovať čas štúdiu jazyka v jednom z najdynamickejších miest na svete. Široké spektrum etnických skupín a komunít v NYC vytvára ideálne prostredie na interakciu s ľuďmi pochádzajúcimi z rôznych kútov sveta, pritom zdieľajúcimi spoločnú americkú identitu.

New York city center EC New York spoločenská miestnosť

Od svetoznámych múzeí a divadiel až po historické pamiatky a moderné galérie - New York má pre svojich návštevníkov nekonečné možnosti kultúrnych zážitkov. Počas pobytu v tomto meste máte príležitosť spoznať bohatú kultúru a históriu USA, čo vám umožní lepšie pochopiť kontext jazyka, ktorý sa učíte.

V rámci pobytu na škole EC sa môžete zúčastniť množstva aktivít naplánovaných školou – muzikál na Broadway, návšteva najstaršieho liehovaru whiskey na Manhattane, jazzový koncert, baseballový zápas a kopec iných. Okrem svetoznámych turistických atrakcií počas pobytu môžete vďaka programu aktivít školy prispôsobenému záujmom účastníkov navštíviť aj tzv. hidden gems New Yorku – nové Hip Hop Museum v Bronxe, mestská štvrť Harlem, ktorá je známa svojou jedinečnou hudobnou a divadelnou scénou, Federal Reserve Building, atď. Tiež máte možnosť absolvovať 5 hodín týždenne v Broadway Dance Centre – či už vás zaujíma balet, jazz, hip-hop, brušné tance, step, alebo yoga a pilates, viete si naplánovať hodiny podľa vašich predstáv.

Učebňa EC New York EC New York Midtown residence

Škola EC ponúka aj možnosť prihlásiť sa na kurzy 30+ určené pre dospelých študentov, ktorí sa chcú zlepšovať v angličtine a tráviť čas s ľuďmi z rôznych krajín v podobnom veku. Výučba je prispôsobená záujmom a potrebám ľudí v produktívnom veku, ktorých cieľom je napr. zvýšiť svoju hodnotu na trhu práce, prípadne sa pripraviť na život v inej krajine, alebo využiť možnosť konverzovať o kultúre a histórii s ľuďmi z iných krajín a navzájom si vymieňať skúsenosti.

Jazykový pobyt na škole EC New York vám poskytne príležitosť vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky a zážitky, na ktoré budete spomínať celý život. Od prechádzok po Central Parku až po návštevu ikonických pamiatok, ako je Socha slobody, v tejto metropole sa nevyhnete dobrodružstvu a kultúre. Vďaka širokej ponuke voľnočasových aktivít máte možnosť zažiť viac a spoznať New York inak ako bežný turista.

Midtown EC New York

Spoznávanie New Yorku v rámci jazykového pobytu je veľmi výhodné, keďže vďaka ubytovacím kapacitám školy viete výrazne ušetriť na ubytovaní, pričom ste ubytovaní v centre Manhattanu.  Počas krátkodobého pobytu v USA nepotrebujete vízum, na cestovanie Vám stačí cestovná autorizácia ESTA, ktorú máte vybavenú do 48 hodín a zaplatíte za ňu len 21 USD. Celkovo vás 2-týždňový pobyt (kurz všeobecnej angličtiny, ubytovanie v modernej študentskej rezidencii a učebné materiály) počas letnej sezóny môže stáť len 2900 EUR.

V InterStudy vám radi pomôžeme s výberom ideálneho kurzu, ubytovania a naplánovaním vášho pobytu. Kontaktujte nás pre viac informácií a vytvorenie jazykového pobytu podľa vašich predstáv!

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk