Blog
5 dôvodov, prečo je jazykový pobyt v lete dobrý nápad

5 dôvodov, prečo je jazykový pobyt v lete dobrý nápad
Kategória:
Jazykové pobyty v zahraničí
Tibor
27.03.2019

Predstavte si studenú učebňu so strohými lavicami. Vonku je šero, z umývadla kvapká voda, učiteľka píše na tabuľu anglickú vetu v predprítomnom čase  a „diváci v hľadisku“ neprítomne gúľajú očami. Niektorí z nich zoširoka zívajú.

Aj takto vyzerá bežná hodina cudzieho jazyka mnohých stredoškolákov. Nekonečné memorovanie, dril slovíčok a húževnaté zasväcovanie do tajov gramatiky, ktoré študenti nie a nie plynule uplatniť v bežnej reči. Metódy sú stále modernejšie a potreba tínedžerov porozumieť zahraničným videám a textom je stále väčšia.

Mladí ľudia majú pri osvojovaní cudzích jazykov nespornú výhodu. Ich hlava je ako dobre vyladený stroj a učí sa im ľahko. Akoby boli naprogramovaní na prijímanie nových a nových informácií dvadsaťštyri hodín denne. Chcú sa pritom ale predovšetkým baviť.

Preto je skvelé spojiť príjemné s užitočným a dopriať im aj trochu slobody. Umožniť im cestovať a zároveň zvýšiť ich šance na lepší štart v dospelosti. Presne v tomto duchu sme vytvorili naše prázdninové jazykové pobyty pre stredoškolákov. Prežijú leto, na ktoré nezabudnú, a to bez nutnosti kompletne si preorganizovať školský rok.

Ak máte pocit, že prázdniny a škola nejdú dohromady, skúste sa na to pozrieť cez výhody, ktoré ponúkajú letné študijné pobyty:

1. Zážitok z objavovania

Nastupujúca generácia je mimoriadne otvorená zážitkom. Dokáže sa veľmi rýchlo prispôsobiť a prekonať väčšinu rozdielov. Aj študijný pobyt umožní spoznať nové miesto, jeho špecifickú atmosféru a užiť si všetko, čo si obvykle predstavujeme pod pojmom „letná dovolenka“. A pokiaľ si vyberiete napr. Maltu, Floridu, Kaliforniu alebo Hawaii, neprídu ani o leňošenie na pláži.

Jazykovy pobyt ako letna dovolenka

2. Interakcia a komunikácia

Veľkou výhodou takýchto prázdnin je, že si váš potomok zbalí to najnutnejšie, ale slovenčinu nechá doma. Dbáme na to, aby bol jeho pobyt pestrým kokteilom aj čo sa týka spolužiakov, ktorí pochádzajú z rôznych kútov sveta. Čím dlhšie je totiž človek v cudzom jazyku ponorený, tým hlbšie doň prenikne. Zároveň sa naučí prekonávať ostych pri zoznamovaní a na počiatočné rozpaky obyčajne veľmi rýchlo zabudne.

Interakcia a komunikacia pocas pobytov v zahranici

3. Brána k samostatnosti

Na začiatku vás možno bude odrádzať predstava, že vaše dieťa strávi prázdniny bez rodiny a blízkych. O jeho bezpečnosť sa však veľmi dobre postaráme – oporu mu poskytnú členovia školského personálu a zázemie nájde aj v starostlivo vybranej hostiteľskej rodine, prípadne v rezidencii s nepretržitým dohľadom (záleží podľa výberu). Vďaka tomu sa môže cítiť bezpečne a zároveň byť po celý čas zodpovedný sám za seba. Bude môcť samostatne nakladať s voľným časom a prispôsobiť pobyt vlastným predstavám – tak, aby si z neho odniesol čo najviac.

4. Dobrodružstvo s nabitým programom

S nami sa študenti naozaj nudiť nebudú. Hneď po príchode na jazykový pobyt dostanú program, ktorý okrem hodín strávených v škole obsahuje komplexný rozvrh ranných, poobedňajších a večerných aktivít. Cieľ je jednoduchý: Poznávať a baviť sa! Vychutnajú si každý okamih a svoje zážitky budú môcť zdieľať spoločne s ostatnými, samozrejme v cudzom jazyku.

Program plný aktivít, jazykové pobyty v zahraničí

5. Vzdelanie – investícia so stopercentnou návratnosťou

Že ide o intenzívnu skúsenosť, ktorá okamžite prináša ovocie, potvrdzujú ohlasy našich študentov: „Metóda výučby bola veľmi pútavá – iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progres, myslím, že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým využitím v praxi, v reálnom živote.“ Stredoškolák je totiž presne vo veku, keď dokáže veľmi rýchlo absorbovať podnety a zároveň má všetok čas k dispozícii pre seba a svoj rozvoj. Aj kratší pobyt mu pomôže získať rozhľad a lepší prístup ku kvalitnému vzdelaniu.

Sme tu pre vás

Radi by ste pomohli vášmu dieťaťu rozprávať plynule a s ľahkosťou o všetkom, čo ho zaujíma? Dokážeme vám, že to ide aj bez krvopotných hodín za lavicou. Učenie môže byť skutočná zábava!

Jazykový pobyt Anglicko

Poradíme vám, ako si zvoliť vhodnú školu a typ jazykového kurzu, ktorý vášmu školákovi prinesie viditeľné výsledky. A za cenu porovnateľnú so štandardnou letnou dovolenkou. Je najvyšší čas začať myslieť na leto, aby ste ho využili na maximum!

Napíšte nám na info@interstudy.sk alebo si vyžiadajte katalóg cez tento formulár.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk