Blog
Polrok na strednej škole v Španielsku

Polrok na strednej škole v Španielsku
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Lucia
09.11.2023

Nebudem klamať, bolo veľmi ťažké rozhodnutie odísť na polroka do cudzej krajiny na strednú školu s úplne inou kultúrou, ľuďmi a celkovo odlišným životným štýlom, ako máme my na Slovensku. Pravda je tá, že už keď som vystúpila z lietadla na letisku Jerez, vedela som, že toto rozhodnutie nebudem nikdy v živote ľutovať.

Piesková pláž Španielsko

Už od prvého stretnutia s mojou rodinou som si ich veľmi obľúbila, od začiatku ma brali ako člena rodiny a dnes sa tu cítim už ako doma. Lepšiu rodinu som si ani nemohla predstaviť. Vytvorili mi podmienky ako z amerického filmu. Ja som tenistka a zabezpečili mi najlepší tenisový klub v meste, ktorý je na pláži, a vždy, keď som na kurte, tak počujem šum mora. Dokonca hlavný tréner klubu ma prihlásil na turnaj a už tu hrám tenisovú ligu. Toto všetko bol vždy môj sen.

El Puerto de Santa María, Španielsko

Čo sa týka školy, tak tá je super, len je veľmi únavná a hlavne stredná škola v Španielsku je že úplne odlišná ako na Slovensku. Niektorým zahraničným študentom vyhovuje, ale napríklad mne moc nie. Ale kompenzujú to tam ľudia, ktorí sú neskutočne milí a ohľaduplní. Učitelia mi vždy pomáhajú a oni na škole nie sú len učitelia, ale hlavne sú to kamaráti študentov. Kebyže mám zatiaľ zhodnotiť tieto moje dva mesiace v Španielsku, povedala by som, že je to tu neskutočné, nič by som tu nemenila.

Západ slnka na pláži v Španielsku

Rada pre budúcich študentov, ktorí tiež majú v pláne ísť na výmenný pobyt do Španielska: Začiatky sú veľmi ťažké, ale s odstupom času pochopíš, že žiješ svoj sen. Neboj sa rozprávať, možno nevieš perfektne po španielsky, ale to som nevedela ani ja. Ale naučíš sa, ver mi. Hlavne si to tu uži, lebo som si istá, že na toto dobrodružstvo nikdy v živote nezabudneš.

Na pláži v Španielsku

Ja by som chcela povedať jedno veľké ďakujem vám z InterStudy, pretože vďaka vám si plním svoj sen.

Lucia, El Puerto de Santa María, Španielsko

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk