Blog
FOTOBLOG: Ako vyzerá deň na univerzite v Anglicku

FOTOBLOG: Ako vyzerá deň na univerzite v Anglicku
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Katka
28.11.2018

Ahoj!

Pre tých, ktorí ešte nenarazili na môj blog, som Katka a momentálne som v druhom ročníku na CCCU. Vlani som písala o všetkom možnom, no po stretnutí s mojimi spolužiakmi, ktorí zostali študovať na Slovensku, som sa rozhodla, že namiesto písania vám priblížim môj život v Anglicku cez fotky. Tak si človek vie lepšie predstaviť, čo všetko znamená štúdium v zahraničí. Koľko mám predmetov v škole? Musím byť každý deň v knižnici? To všetko uvidíte nižšie :)

 

Pondelok

7.30 AM: Práca

Moja prvá brigáda a hneď som mala šťastie na skvelý kolektív. Po roku, čo som tu nepracovala, bol pre mňa každý pohovor malým úspechom :)

Práca popri štúdiu v Anglicku

 

11.00 AM: Prvá prednáška

Prvá prednáška CCCU

 

1.30 PM: Angličtina

Naša univerzita ponúka kurz akademickej angličtiny zadarmo, tak prečo nevyužiť 2-hodinovú prestávku?

Hodiny angličtiny popri štúdiu v zahraničí

 

3.00 PM: Seminár

A týmto sa môj rozvrh na pondelok končí. Pri troch predmetoch za semester nemusíte byť od rána do večera v škole a môžete si vychutnať krásne počasie cestou domov.

Seminár na univerzite v UK

 

4.00 PM: Volejbal

Ani tento rok nemôže chýbať.

Volejbal po vyučku

 

6.00 PM: Knižnica

80 libier za novú učebnicu? Nie, ďakujem, radšej požičanú. Mne sa zatiaľ “balíčky” kníh, ktoré ponúka naše kníhkupectvo neoplatili. Stojí za to s kúpou počkať.

Knižnica sa študentom v zahraničí oplatí viac ako nákup kníh

 

8.00 PM: Párty

Kto nemiluje narodeniny? Ešte šťastie, že náš rozvrh nikdy nezačína skôr ako o deviatej a môžete sa vyspať.

Party po vyučku, štúdium v zahraničí

 

Ak by ste chceli získať ďalšie info z prvej ruky, čoskoro pribudne ďalší článok. Zaujíma ťa niečo konkrétne? Podeľ sa o svoj názor do komentárov :)

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 40 štátnych univerzít, na ktorých sa už viac ako 10 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme finančne najdostupnejšie služby na trhu, mnohé z nich sú pre Vás úplne bezplatné. Za jazykový kurz cez InterStudy nikdy nezaplatíte viac, ako keby ste si všetko vybavovali sami, ba často aj ušetríte. Prihlášky na vysokoškolské štúdium vybavujeme úplne bezplatne, alebo za symbolický poplatok.
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, Dánsku a Holandsku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme. Nie sme nikoho zastúpením, a nikto nám nič nediktuje.

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Grösslingová 45
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk

Hviezdoslavova 7
042 00 Košice

Tel.: +421 902 991 102
E-mail: kosice@interstudy.sk