Blog
CANTERBURY. Môj nečakaný druhý domov

CANTERBURY. Môj nečakaný druhý domov
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Mary
04.12.2018

Život na novej škole, s novými ľuďmi, v novej krajine môže byť celkom desný a ohromujúci, ale tiež nemusí byť. Niekedy stačí len zmeniť prístup. Nikdy nevieš, ako to malé, možno na prvý pohľad nepodstatné rozhodnutie ovplyvní tvoj život na ďalšie 3 či 4 roky.

Častokrát nám strach a predsudky bránia v tom, aby sme niekam išli, niečo urobili alebo povedali. Keď však vystúpite z vašej komforntej zóny, neuveriteľné veci sa dejú!
Ja napríklad…

Objavila som čarovné mesto

Veľmi som premýšľala, ako a či vôbec ísť do zahraničia študovať na univerzitu. Chcela som tomu dať aspoň šancu - aj napriek tomu, že by som na to bola úplne sama. Aj keď som nemala úplne vyriešené praktické veci ako ubytovanie, prácu, atď.

O Canterbury som čosi vedela zo školy, ale aj kamarátky mi hovorili, že je to krásne historické mesto. Je aj relatívne blízko Londýna (vieš sa tam dostať za necelé 2 hodiny busom za 8£) a o škole CCCU (Canterbury Christ Church University) som tiež počula pozitívne ohlasy.

Okrem toho, mesto je plné študentov, čiže veľmi dýcha mladosťou. V skutočnosti je Canterbury ešte krajšie ako v mojich predstavách Každým dňom objavujem čosi nové a som veľmi vďačná za rozhodnutie ísť sem :)

Canterbury Christ Church University v UK

Zažila som nezabudnuteľné

Po príchode a zápise som zistila, že na to, aby som tu zažila čo najviac, musím vyskúšať/ísť kde sa len dá. A Freshers week je skvelou príležitosťou práve na to! Je to týždeň (hlavne pre prvákov, ale aj starších študentov) plný eventov. Organizuje ho univerzita spolu so samotnými študentmi. A väčšina akcií je zadarmo! Alebo za student friendly ceny. Od workshopov a tipov, ako prežiť život na výške, až po milé posedenia pri čajíku počas dňa a nezabudnuteľné party večery. Hlavné je NESEDIEŤ DOMA a aspoň si niečo vyskúšať :)

Ďalší event, na ktorý sa oplatí ísť pozrieť je Freshers Fayre. Tu sa prezentujú všetky societies, čiže združenia študentov podľa záujmov. A je tu niečo pre každého! Toľko toho ponúkajú, že som nevedela, čo si skôr vybrať. Od Anime Society po Harry Potter Society, Disney Appreciation, sebaobranu, tanec, divadlo či karate - naozaj široký výber.

Samozrejme, ponúkali aj jedlo, sladkosti a iné, čím by ľudí pritiahli :D Ja som si ale vybrala to, čomu som sa nemohla venovať počas strednej a dostala som možnosť to robiť popri výške.

Neseď doma ale choď na freshers week, štúdium v anglicku


Našla som si svojich

V prvý deň Freshers week-u som sa so spolubývajúcou rozhodla ísť na úvodnú “prezentáciu”. Nebola povinná a popravde veľmi sa nám tam nechcelo ísť. ale rozhodli sme sa, že sa predsa len zúčastníme. Po nej som vyšla z auly a počula som malú skupinu študentov rozprávať po slovensky. Prihovorila som sa a zrazu sa nás tam zhromaždilo okolo 15 Slovákov! Hneď sme si dohodli aj stretko, neskôr si vytvorili aj skupinu na Facebooku a zrazu som tu mala skvelú partiu ľudí.

Postupne sa spoznávame a zbližujeme, až mám pocit, že sú mi skutočne ako druhá rodina. Toto som teda nečakala, že sa mi na vysokej škole v Anglicku stane, ale som neskutočne rada. Možno založíme aj vlastnú Slovak Society, kto vie?

Stretnutie so Slovákmi na vysokej škole v Anglicku

Samozrejme, že som si našla aj zahraničných priateľov, či už zo societies, zo seminárov, alebo iných akcií.

Stačí málo a roztopíš ľady

Naozaj som sa naučila, že niekedy stačí málo. Zaujímať sa o iných, o to, čo je v tvojom okolí, byť jednoducho vnímavý. Nebáť sa a vykročiť. Ísť na tú akciu, aj keď sa ti nechce. Opýtať sa tú otázku, aj keď sa hanbíš. Povedať tú vetu, aj keď si nie si istý, či je gramaticky správne. Nikdy nevieš, kedy tá maličkosť spustí lavínu nových možnosti, nových vzťahov a zážitkov.

Stories, international students, slovakia in UK

Ja som za svoje malé, ale aj veľké rozhodnutia vďačná a teším sa na ďalšie prekvapenia :)

Mary


Chceš zažiť to, čo Mary?

V Bratislave a Košiciach chystáme prednášku o univerzite Canterbury Christ Church University, ktorú vo svojom článku Mary opisuje. Vstup je bezplatný, musíš sa však zaregistrovať. Súčasťou prednášky je aj bezplatná skúška z angličtiny, ktorá preverí tvoje jazykové schopnosti. Registrovať sa môžeš tu. Potrebuješ viac informácií? Navštív našu stránku.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk