Blog
Jazykový pobyt na Malte: Dojmy a skúsenosti od Viki

Jazykový pobyt na Malte: Dojmy a skúsenosti od Viki
Kategória:
Jazykové pobyty v zahraničí
Viki
18.01.2019

Počas minulého leta som absolvovala letný jazykový pobyt na Malte cez agentúru InterStudy. Pre túto dovolenkovú destináciu som sa rozhodla z viacerých dôvodov. Rozhodla najmä teplota na Malte: Priemerne 34°C,  a čo sa týka počasia, nehrozia nijaké špeciálne zmeny.

Krásy Malty

Na Malte som absolvovala 2-týždňový jazykový pobyt. Zo začiatku som sa obávala, že prázdniny a škola nejdú dokopy, no práve naopak. Bolo to jedno z mojich najlepších rozhodnutí. InterStudy ponúka veľmi bohatý program. Hneď po príchode som dostala rozvrh na 2 týždne. Neboli v ňom zahrnuté len hodiny v škole, ale najmä ranné, poobedňajšie a večerné aktivity, plus informácie o tom, či nám v ten deň jedlo poskytuje škola alebo host family. Bola to veľmi prehľadná brožúrka, ktorou som sa riadila celý môj pobyt.

Jazykovy pobyt na Malte, vylet do valetty

Nasledujúci deň v pondelok som písala vstupný test, po ktorom nás zaradili do tried podľa úrovne angličtiny. V triede som bola so Švajčiarmi, Poliakmi, Rusmi, Francúzmi, Talianmi a Poliakmi. Šanca, že sa do triedy dostanete so Slovákom alebo Čechom, je naozaj minimálna.

Vyučovanie bolo hravou formou. Vôbec nepripomínalo bežné slovenské školské hodiny. Bolo aktuálnejšie, väčšina škôl na Slovensku by sa mohla inšpirovať. Poznámok sme písali minimálne. Namiesto toho sme stále komunikovali, rozoberali zaujímavé, aktuálne témy a tvorili videá. Domáce úlohy sme nemávali. Akonáhle odzvonilo, už sme mysleli na program, ktorý nás čaká poobede.

Zazitky a priatelia ostavaju, jazykove pobyty v zahranici

Školu sme mávali buď ráno alebo poobede. Na základe toho sa odvíjal aj zvyšok aktivít v daný deň. Ako som už spomínala, ubytovaná som bola v host family. Bývala som s Nemkou a Japonkou. To je na jazykovom pobyte úžasné: Nevzdelávate sa len v škole, ale zdokonaľujete sa v angličtine počas aktivít alebo na samotnom ubytovaní. Nestane sa, že by ste sa dostali do rodiny so Slovenkami alebo napríklad so štyrmi Francúzkami.

Ja a moje spolubývajúce

Každopádne to boli super spolubývajúce v mojom veku, s ktorými som trávila väčšinu času. Host family tiež super. Bol to starší manželský pár, ale starali sa o nás a aj povedali, že sme ako ich vnúčatá. Vždy pri večeri sme sa rozprávali o rôznych témach. V deň príchodu nám dali aj kľúčiky od domu. Bolo to aj preto, že vždy večer sme mali rôzne party a chodili sme domov, keď už všetci spali. Mali sme vlastnú kúpeľňu aj izbu.

Víkendy sme strávili na rôznych plážach. Malta má naozaj čo ponúknuť. Sú to čisté piesočnaté pláže. Boli sme loďou aj na Modrej lagúne, po ktorej návšteve budete mať naozaj zážitok.

Precestovala som toho už veľa, ale také krásne čisté more tyrkysovej farby som v Európe nevidela. Bolo to naozaj neuveriteľné.

modrá lagúna, malta

Btw: fotka je pridaná bez efektu.

Navštívila som aj hlavné mesto, Vallettu, ktorá je typická dovolenkovými uličkami a peknými historickými pamiatkami. Jedine v nedeľu sme mali voľnejší program, tak sme sa do hlavného mesta chodievali večer prejsť, a samozrejme aj na nákupy. Na prelome júla-augusta mali naozaj zvýhodnené ceny.

Autobusy na Malte stoja 2 eurá a je im jedno, akú dlhú trasu sa veziete. Našťastie sme mestskou hromadnou dopravou chodievali len v nedeľu. Inak sme chodievali autobusmi a mikrobusmi, čo nám poskytovala škola.

Uži si jazykový pobyt naplno, Malta

Nočný život na Malte je naozaj pestrý. Určite sa tam nudiť v noci nebudete. Toto miesto je zamerané hlavne pre mladšie vekové kategórie. Absolvovala som foam party, neon party, ale aj klasické. Všetky organizovala naša škola, ale chodili na ne aj študenti z iných letných škôl a bolo to naozaj super. Lebo som tam mala možnosť spoznať ďalších ľudí, a všetkých v mojej vekovej skupine.

Celkové hodnotenie pobytu na Malte - super

Celkovo hodnotím jazykový pobyt na Malte veľmi pozitívne. Zlepšila som sa, čo sa týka komunikačných schopností, spoznala skvelých ľudí a navštívila krásne miesto, kam sa určite raz vrátim.

Viac o Vikiných cestách sa dočítaš na jej webe trip4VIP.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk