Blog
University of Portsmouth: Moderná univerzita v prímorskom anglickom mestečku

University of Portsmouth: Moderná univerzita v prímorskom anglickom mestečku
Kategória:
Vysokoškolské štúdium v zahraničí
Lenka
03.12.2019

Odjakživa som milovala britskú kultúru a tú jedinečnú viktoriánsku atmosféru. Navštívila som Britániu niekoľkokrát, no túžila som ju zažiť iným spôsobom. A aj keď som veľakrát premýšľala nad štúdiom v zahraničí, bála som sa. Akoby som pred sebou videla nedosiahnuteľný cieľ.

Keď som bola na veľtrhu vysokých škôl v Bratislave, niekoľkokrát som prešla okolo InterStudy Corner, ale bez odvahy. Nakoniec som však predsa len vošla. Celý rok som dostávala e-maily s ponukami štúdia v zahraničí a tie som len hádzala do koša (ospravedlňujem sa InterStudy, viem, že to bola totálna chyba).

Po úspešnej maturite však prišiel neočakávaný moment. Stále si pamätám na posledný e-mail s názvom Last Call, na ktorý som konečne zareagovala. Občas sa ani nenazdáte a veci sa udejú veľmi rýchlo.

V rámci niekoľkých týždňov som si stihla podať prihlášku na britskú univerzitu, vybaviť všetky potrebné formality (verte mi, je ich celkom dosť) a bola som pripravená stať sa o takmer 2 mesiace študentkou britskej univerzity.

Lenka, študentka University of Portsmouth

Hrdo prehlasujem, že teraz študujem na University of Portsmouth. Moje štúdium je zamerané na Aplikované jazyky, konkrétne na anglický a španielsky jazyk. V druhom ročníku mám možnosť si zvoliť ďalší. V treťom ročníku ma čaká Year Abroad, ktorý nepochybne posunie moju osobnosť vpred. Moje bakalárske štúdium teda bude trvať štyri roky. Otvorila sa mi brána neuveriteľných možností.

Univerzita je mi veľkou oporou či už v študentskom alebo osobnom živote. Veľmi ma prekvapila starostlivosť o študentov. Keďže študujem jazyky, učí ma native speaker. Vďaka nemu spoznávam aj kultúru krajiny.

Vybavenie a priestory University of Portsmouth

Štúdium je na vyššej úrovni. Individuálny prístup, hodnota a postavenie študenta v škole je v popredí. Učitelia na hodine aktívne pracujú so študentmi, ale záleží aj na independent study. Feedback od študentov pomáha nielen rozvíjať prácu učiteľa, ale otvára možnosť študentovi zlepšiť vyučovací proces.

Komunikácia a dôraz na vlastný názor je prioritou. Rôznorodosť kultúr vytvára medzinárodné priateľstvá. Univerzita dbá o to, aby sa každý študent zapojil do rôznej society. Množstvo komunít vás núti zapojiť sa do viacerých súčasne. Ja zatiaľ navštevujem CzechoSlovakian Society, kde sa pravidelne stretávame na nedeľných večerách a pripravujeme rôzne československé i medzinárodné dobroty.

Czechoslovakian society

Univerzita taktiež ponúka rôzne dobrovoľné workshopy a kurzy, na ktoré naozaj dobrovoľne chcete ísť. Knižnica je otvorená 24/7 a nájdete v nej najnovšie knihy a magazíny, ale aj interaktívne možnosti štúdia.

knižnica na University of Portsmouth UK

Keďže som si podávala prihlášku neskôr, vyskytol sa jediný problém: ubytovanie. Internáty, na ktoré som si podávala prihlášku, už neboli voľné. Ani to však nebolo neriešiteľné. Tím z ubytovacieho resortu mi ponúkol ďalšie alternatívy ubytovania a teraz bývam v dome s ďalšími troma študentami. Je to prekvapivo lacnejšie ako internát a taktiež nadviažeš kontakt so staršími študentami, ktorí sú veľmi nápomocní. S istotou vám poviem, že neľutujem, že nie som na internáte.

Pláž Portsmouth

Portsmouth je anglické prímorské mesto, čo pre Slovenku znamená raj. Kedykoľvek sa ísť prejsť po pláži a nasať tú energiu z mora je niečo neskutočné. Aj v meste sa však nachádza plno krásnych miest, ktoré vás očaria - napríklad vyhliadková veža, hrad, parky, jazero,... Je to rozhodne mesto, ktoré tak ľahko neomrzí. Pre party nadšencov dám do pozornosti aj kvalitné podniky, v ktorých je skoro vždy vstup zadarmo. V Británii je pre nás Slovákov život o čosi jednoduchší. Avšak s brigádou je to o čosi ťažšie. Potrvá to dlhšie, ale treba byť trpezlivý.

Spokojná Lenka, štúdium v UK

Život na univerzite a v tomto meste je pre mňa úžasný a viem, že ešte aj bude. Týmto chcem poďakovať úžasnému tímu InterStudy, ktorým môžem byť tiež vďačná za to, že si žijem svoj sen. Za ich kolegiálny prístup, pohotové jednanie a odpoveď na každú otázku. Boli mojou pravou rukou, bez ktorých by som nedokázala prejsť celým procesom. Ďakujem a odporúčam ich pre každého jedného z vás, ktorý má aspoň malú túžbu. Pretože vďaka nim sa túžba stane realitou.

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk