Jazykové pobyty pre deti a mládež rakúsko - viedeň
did viedeň
(14 – 17 rokov)

V Rakúsku organizuje DID – Deutsch-Institut jazykové kurzy v centre Viedne v novej, modernej rezidencii len 15 minút chôdze od zámku Belvedere neďaleko vlakovej stanice Südbahnhof. Vyučovanie prebieha v moderne vybavených triedach priamo v budove rezidencie, čo je pre študentov výhodou, keďže nemusia dochádzať do školy v rámci Viedne. Centrálna poloha rezidencie je zároveň vynikajúcim východiskovým bodom na spoznávanie Viedne počas voľnočasových aktivít. Všade je zabezpečený dohľad zamestnancami školy, ktorí sprevádzajú účastníkov na všetkých aktivitách. V spoločenských priestoroch sa nachádza bezplatný bezdrôtový internet.

DID – Deutsch-Institut vyučuje nemecký jazyk už od roku 1970 a je jednou z najväčších organizácií tohto typu v Nemecku. Jej kvalitných študijných programov sa každoročne zúčastňuje viac ako 5 000 študentov z rôznych krajín sveta. Vysoko kvalitná výučba a priateľský prístup sú charakteristické pre všetky školy DID. Za posledných osem rokov získal DID ocenenie až päťkrát najlepšia škola nemčiny od odborného časopisu Language Travel Magazine.  

Úrovne vyučovania
základy, mierne pokročilý, stredne pokročilý, vyššie pokročilý, pokročilý
Ubytovanie

školská rezidencia

Vek
od 14 do 17 rokov
Voľnočasové aktivity
návšteva zaujímavostí v okolí, celodenná exkurzia, športové a spoločenské aktivity
Nástupné termíny
od 2. 7. do 23. 7.
Cena pobytu na 2 týždne od
1 400 EUR

Mládežnícky program (14 – 17 rokov)

Mládežnícky program zahŕňa kurz nemeckého jazyka s vyučovaním 20 hodín týždenne s možnosťou voľby intenzívneho kurzu s vyučovaním 24 hodín týždenne. Maximálny počet študentov v skupine je 15. Prihlásiť sa môžete na kurz v trvaní od 2 do 6 týždňov. Prvý deň po príchode do školy absolvujú študenti vstupné testy, na základe ktorých sú zaradení do skupiny na príslušnej jazykovej úrovni. Vyučovanie prebieha v dopoludňajších hodinách. Kurz je vhodný pre študentov aspoň so základnou znalosťou nemčiny.

Počet hodín týždenne
20 hodín 45 minutových
Trvanie kurzu
od 2. 7. do 5. 8.
Úrovne vyučovania
úplný začiatočník, vyššie pokročilý, základy, mierne pokročilý, stredne pokročilý, pokročilý
Počet účastníkov v skupine
max. 15
Minimálny vek
14

Rezidencia

Študenti sú ubytovaní v novootvorenej mládežníckej rezidencii v centre mesta. Škola ponúka na výber 2-lôžkové a 4-lôžkové izby. Každá izba má vlastnú kúpeľňu. V rezidencii je k dispozícii spoločenská miestnosť, biliard a požičovňa bicyklov. Študenti sú pod dohľadom personálu školy.

Komunikácia v nemeckom jazyku sa nevyužíva len v rámci vyučovania, ale aj pri športových, oddychových a iných aktivitách, ktoré sú pre študentov pripravené na každé popoludnie a večer. Študijný pobyt vo Viedni umožňuje bližšie spoznať kultúru a životný štýl našich susedov a ich hlavného mesta. Škola organizuje exkurzie zamerané na spoznávanie historických pamiatok a zaujímavostí Viedne. Okrem kultúrnych aktivít ponúka škola aj športový a spoločenský program, napr. karaoke, bowling, barbecue párty. Počas víkendov je pre študentov pripravený celodenný výlet do rôznych lokalít mimo Viedne, napr. mestá Krems, Baden, zámok Eisenstadt Esterhazy. 

V cene pobytu zahrnuté

  • 20/24 hodín vyučovania týždenne
  • ubytovanie v rezidencii s plnou penziou
  • študijné materiály a záverečný certifikát
  • program aktivít uvedený v popise
  • karta na mestskú dopravu
  • informačný balíček

Mládežnícky program (14 – 17 rokov)

Trvanie kurzu od 2. 7. do 5. 8.

2 týždne - od EUR 1 400,00

Týždne Cena kurzu
2 1 400,00 EUR
3 2 100,00 EUR
4 2 800,00 EUR
5 3 500,00 EUR
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb

Grösslingová 45
811 05 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
FAX: +421 2 5249 4681
E-mail: info@interstudy.sk

Hviezdoslavova 7
042 00 Košice

Tel.: +421 902 991 102
E-mail: kosice@interstudy.sk