Blog
Prvé dni na strednej škole v Španielsku

Prvé dni na strednej škole v Španielsku
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Lucia
30.04.2018

Už 3 mesiace som na strednej škole v Španielsku, aj keď prvý deň som skoro utiekla domov. No ale poďme od začiatku...

Vyber si agentúru, ktorá sa stará

Najdôležitejšie je zvoliť si dobrú agentúru. Už len podľa jej prístupu sa dá zistiť, či jé tá pravá. Ja svoju voľbu vôbec neľutujem. Prístup zamestnankyne bol veľmi milý. Ak som mala či už ja alebo mamina akékoľvek otázky, vždy nám bola k dispozícii.

Keď si už vyberieš agentúru aj krajinu, neočakávaj, že ti rodinu a školu nájdu do pár dní. :D Trvá to minimálne mesiac.

Ja som mala najväčší strach, v akej rodine budem bývať. Predsa len, mám s nimi žiť a tráviť  voľný čas. Keď mi agentúra oznámila, že mi našli rodinu, bola som milo prekvapená, keď mi poslali aj fotky.

Stredná škola v španielsku, Lucia a jej pridelená rodina

Prvé dni v zahraničí sú úplne najťažšie. Treba ale vydržať!

Budem k tebe úplne úprimná. Prvý deň som mala chuť nasadnúť na prvé lietadlo a odletieť domov. Nie preto, že by bola na mňa rodina zlá alebo som bola nespokojná. Chýbala mi rodina a všetci kamaráti na Slovensku. Na druhý deň už bolo všetko v pohode a mala som pocit keby som tu bola už minimálne mesiac.

Som v rodine so 4 malými deťmi. Doma na Slovensku som ja tá najmladšia a teraz je to naopak. Všetci si mysleli, že to nevydržím a deti mi budú vadiť, ale opak bol pravdou. Mám ich veľmi rada, je tu vždy sranda a nikdy nie je čas na nudu.

Stredná škola, výmenný pobyt v Španielsku, Lucia s deťmi

Nemôžem ale povedať, že občas netúžim po tichu. To sú však chvíľkové stavy.

O rodine by som mohla rozprávať veľmi veľa, lebo je vážne super. Organizujú výlety, ukazujú Malagu a vždy, keď mám nejaký problém alebo niečo potrebujem, absolútne nemajú problém mi to zabezpečiť.

A čo škola?

Z tej som mala strach už len preto, lebo som nevedela či zapadnem. Dám ti jednu radu: buď sám/a sebou a otvorený/á a Španieli ťa hneď prijmú. Ja som už v prvý deň mala 4 kamarátky…

Stredná škola, výmenný pobyt, Španielsko

A posledná rada na záver: Určite sa neboj ísť do toho. Je to vážne sranda a veľká skúsenosť do života. Každému, čo uvažuje nad podobným stredoškolským pobytom v zahraničí, odkazujem: Neváhaj!

 

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

 • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
 • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 50 štátnych univerzít, na ktorých sa už takmer 20 rokov vzdelávajú aj Slováci.
 • Poskytujeme kvalitné poradenstvo a profesionálny servis. Každý pobyt, či už krátkodobý jazykový kurz, akademický rok, stredoškolský výmenný program alebo univerzitné štúdium je pre Vás veľkou investíciou. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú si vyžaduje práca s ľuďmi a vo svojej práci dbáme na každý detail.  
 • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
 • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, DánskuHolandsku, Fínsku a Belgicku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
 • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme, so všetkými vzdelávacími inštitúciami a organizáciami máme priamu spoluprácu. Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich klientov a každému poradíme na základe jeho individuálnej situácie.  

Skúsenosti
našich študentov

 • Študovala som na Southampton Solent University odbor Tourism Management with Cruise and Travel Operations. Po skončení štúdia som sa vrátila na Slovensko, VŠ v Anglicku bola skvelá skúsenosť a nikdy som neľutovala, že som sa rozhodla študovať práve tam. Počas štúdia som získala neoceniteľné skúsenosti s prácou v cestovnom ruchu, vždy som však chcela niečo dokázať sama a pevne verím, že sa so svojou firmou presadím na trhu a budem úspešná :)

 • Najväčší prínos vidím v pobyte v medzikulturálnom prostrední, kde dorozumievacím jazykom bola angličtina. Dodalo mi to pocit istoty, obohatilo o slovnú zásobu, zoznámila som sa s ľudmi z rozličných krajín sveta a zdieľala s nimi svoje názory a postoje. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila nielen na úrovni jazyka, ale aj ako človeka. Odporúčam :-) Som spokojná s kvalitou štúdia na škole a z ich individuálnym prístupom ku žiakovi (ako klientovi).

 • Bola to výborná skúsenosť. Metóda výučby bola veľmi pútavá, iná ako bežné jazykové kurzy na Slovensku. Za krátky čas som cítila obrovský progress, myslím že toto by som doma nedosiahla ani za rok. A je to najmä vďaka spojeniu výučby na škole s okamžitým použitím v praxi, v reálnom živote. Odteraz si namiesto letnej pobytovej dovolenky na pláži budem vyberať učenie jazyka na nejakom zaujímavom mieste na svete.

 • Prostredníctvom agentúry InterStudy som odišiel do Londýna a začal svoje bakalárske štúdium. Vďaka štúdiu v zahraničí sa mi v nasledujúcom roku podarilo dostať na jednu z najprestížnejších škôl na svete, London Business School, kde som vyštudoval Masters in Management. Odísť študovať do zahraničia bolo určite výborné rozhodnutie.

 • Jazykový pobyt v Málage bol tou najlepšou voľbou, akú som mohla toto leto urobiť a neľutujem ani sekundu, čo som tam strávila. Jednak mi pomohol v rozprávaní, mala som vynikajúcu rodinu a po druhé som viac samostatnejšia a určite som vďačná za túto skúsenosť. Bola som so všetkým veľmi spokojná. V budúcnosti sa do školy Málaga Sí určite chcem vrátiť.

 • Vďaka InterStudy som sa dostal na vysokú školu vo Veľkej Británii hneď po skončení gymnázia. Na University of Bedfordshire, severne od Londýna, som tri roky študoval informatiku a robotiku. Na magisterské štúdium som sa potom prihlásil v Škótsku na University of Edinburgh. Tu sa mi naskytla príležitosť pokračovať v štúdiu ako PhD na jednej z popredných univerzít vo svete a pracovať na výskume v oblasti robotiky na národných a európskych projektoch.

 • Pobyt mi dodal istotu pri konverzácii v anglickom jazyku, ktorá mi pri rozhovoroch tak veľmi chýbala. Naštartoval aj moju chuť pokračovať v učení ďalej, aby som mohol postupne moje "anglické puzzle" dopĺňať. Mám z tohto prázdninového kurzu veľmi dobrý pocit a hlavne zo seba.

Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
E-mail: info@interstudy.sk