Blog
Prvé dni na strednej škole v Španielsku

Prvé dni na strednej škole v Španielsku
Kategória:
Stredoškolské štúdium v zahraničí
Lucia
30.04.2018

Už 3 mesiace som v Španielsku, aj keď prvý deň som skoro utiekla domov. No ale poďme od začiatku...

Vyber si agentúru, ktorá sa stará

Najdôležitejšie je zvoliť si dobrú agentúru. Už len podľa jej prístupu sa dá zistiť, či jé tá pravá. Ja svoju voľbu vôbec neľutujem. Prístup zamestnankyne bol veľmi milý. Ak som mala či už ja alebo mamina akékoľvek otázky, vždy nám bola k dispozícii.

Keď si už vyberieš agentúru aj krajinu, neočakávaj, že ti rodinu a školu nájdu do pár dní. :D Trvá to minimálne mesiac.

Ja som mala najväčší strach, v akej rodine budem bývať. Predsa len, mám s nimi žiť a tráviť  voľný čas. Keď mi agentúra oznámila, že mi našli rodinu, bola som milo prekvapená, keď mi poslali aj fotky.

Stredná škola v španielsku, Lucia a jej pridelená rodina

Prvé dni v zahraničí sú úplne najťažšie. Treba ale vydržať!

Budem k tebe úplne úprimná. Prvý deň som mala chuť nasadnúť na prvé lietadlo a odletieť domov. Nie preto, že by bola na mňa rodina zlá alebo som bola nespokojná. Chýbala mi rodina a všetci kamaráti na Slovensku. Na druhý deň už bolo všetko v pohode a mala som pocit keby som tu bola už minimálne mesiac.

Som v rodine so 4 malými deťmi. Doma na Slovensku som ja tá najmladšia a teraz je to naopak. Všetci si mysleli, že to nevydržím a deti mi budú vadiť, ale opak bol pravdou. Mám ich veľmi rada, je tu vždy sranda a nikdy nie je čas na nudu.

Stredná škola, výmenný pobyt v Španielsku, Lucia s deťmi

Nemôžem ale povedať, že občas netúžim po tichu. To sú však chvíľkové stavy.

O rodine by som mohla rozprávať veľmi veľa, lebo je vážne super. Organizujú výlety, ukazujú Malagu a vždy, keď mám nejaký problém alebo niečo potrebujem, absolútne nemajú problém mi to zabezpečiť.

A čo škola?

Z tej som mala strach už len preto, lebo som nevedela či zapadnem. Dám ti jednu radu: buď sám/a sebou a otvorený/á a Španieli ťa hneď prijmú. Ja som už v prvý deň mala 4 kamarátky…

Stredná škola, výmenný pobyt, Španielsko

A posledná rada na záver: Určite sa neboj ísť do toho. Je to vážne sranda a veľká skúsenosť do života. Každému, čo uvažuje nad podobným pobytom, odkazujem: Neváhaj!

 

Najnovšie články blogu

Prečo si vybrať Interstudy?

  • Vyznáme sa v tom, čo robíme, a robíme to radi. Chceme svoje skúsenosti uplatniť vo Váš prospech.
  • Máme pre Vás viac ako 200 starostlivo vyberaných jazykových škôl, desiatky stredoškolských programov v 17 krajinách sveta, a viac ako 40 štátnych univerzít, na ktorých sa už viac ako 10 rokov vzdelávajú aj Slováci.
  • Poskytujeme finančne najdostupnejšie služby na trhu, mnohé z nich sú pre Vás úplne bezplatné. Za jazykový kurz cez InterStudy nikdy nezaplatíte viac, ako keby ste si všetko vybavovali sami, ba často aj ušetríte. Prihlášky na vysokoškolské štúdium vybavujeme úplne bezplatne, alebo za symbolický poplatok.
  • Sme tam, kde sa stretávajú najvýznamnejší aktéri v oblasti medzinárodného vzdelávania. Pravidelne sa zúčastňujeme na konferenciách a workshopoch v zahraničí.
  • Sme vždy krok (alebo niekoľko krokov) pred konkurenciou! Ako prví sme na Slovensku uviedli niekoľko nových možností zahraničného vzdelávania: vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii, Dánsku a Holandsku, jazykové kurzy v domove učiteľa, americký stredoškolský program s výberom lokality a mnoho ďalších. 
  • Sme nezávislí, svoje partnerské inštitúcie si slobodne vyberáme. Nie sme nikoho zastúpením, a nikto nám nič nediktuje.
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
stačí pár krokov a ľahko zistíte cenu vybraného jazykového kurzu a ďalších požadovaných služieb
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Grösslingová 45
811 05 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
FAX: +421 2 5249 4681
E-mail: info@interstudy.sk

Hviezdoslavova 7
042 00 Košice

Tel.: +421 902 991 102
E-mail: kosice@interstudy.sk